Україна гарантує повне дотримання всіх прав російського опозиціонера Михайла Гангана відповідно до міжнародних і вітчизняних юридично-правових актів.
Про це мовиться в заяві глави Секретаріату Президента України Віктора Балоги щодо перебування в Україні громадянина РФ Гангана, який просив надати політичний притулок в Україні.
Як повідомили в прес-службі Президента, за словами Балоги, ситуація, що склалася навколо перебування в Україні громадянина Російської Федерації Гангана, привернула увагу громадськості і засобів масової інформації. Він відзначив, що затримання Гангана вінницькою міліцією за офіційним запитом правоохоронних органів Росії про екстрадицію у зв'язку з оголошенням у міжнародний розшук за досконалий злочин, звернення групи відомих російських політиків до Президента України з проханням посприяти в отриманні російському опозиціонеру статусу біженця примушують уважно проаналізувати всі обставини і юридично-правові аспекти цієї справи.
«Україна завжди чітко і неухильно дотримувалась чинних міжнародних актів, які регулюють питання дотримання прав і свобод людини, міжнародної співпраці в правоохоронній сфері. На сьогоднішній день немає жодного прецеденту порушення нашою державою узятих на себе зобов'язань», - відзначив Балога, передає «УНІАН».
Глава Секретаріату Президента відзначив, що українські компетентні органи ретельно вивчать весь комплекс питань, що виник у зв'язку з перебуванням російського громадянина Гангана в нашій країні і його зверненням в Управління Верховного Комісара ООН у справах біженців із заявою про надання статусу біженця.
Він також відзначив, що правоохоронні органи України проінформують російських колег про результати вивчення всіх обставин, пов'язаних з перебуванням Гангана в нашій країні.
Як повідомлялося, за інформацією Вінницької правозахисної групи, 21-річний член забороненої в Росії Націонал-більшовицької партії (НБП) Михайло Ганган «є дуже відомою фігурою російського руху політичного насильницького опору режиму влади, очолюваної Володимиром Путіним. За організацію і активну участь в акціях громадянської непокори його неодноразово піддавали репресіям у вигляді залучення до відповідальності за сфабрикованими справами про адміністративні правопорушення, а в 2006 році Ганган під час відомої в Росії «Справи тридцяти дев'яти» був засуджений до трьох років позбавлення волі умовно за участь в акції протесту в Приймальні Президента РФ».
Вінницька правозахисна група закликала відповідні органи влади відмовити Росії в екстрадиції Гангана і надати йому статус біженця.
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом