Міністр оборони України Анатолій Гриценко вважає, що позиція ООН щодо зменшення участі України в миротворчих місіях є "неадекватною".
Про це він сказав сьогодні журналістам у Києві.
Він констатував, що протягом останнього року була зменшена інтенсивність участі України в миротворчих місіях – “вийшли з Лівану і не ввійшли, як планувалося, на Голанські висоти”. На думку Гриценка, з одного боку, були істотні зауваження до українських миротворчих контингентів щодо порушення правил менеджменту ресурсів, з другого боку - реакція ООН є не зовсім адекватною, передає «УНІАН».
“Я, як громадянин, можу сказати, що, на мою думку, не є переконливою позиція, коли підпадають під якісь санкції наступні місії”, - сказав Гриценко.
“Якщо були проблеми в Лівані, то вони були виправлені – ми провели ревізії, притягли до відповідальності тих людей, які пішли на порушення, і доповіли про це ООН. На наш погляд, це була переконлива відповідь, і на цьому можна було б поставити крапку” , - додав він.
“Через те, що одні військові пішли на якісь порушення рік тому, ухвалювати негативне рішення щодо місії в іншій країні відносно інших військових не передбачає жоден кримінальний або етичний кодекс” - відзначив міністр.
Він підкреслив, що Україна активно відстоюватиме свою позицію в ООН.
“Такого не повинно бути, тим більше порушення, які були в миротворчому контингенті України, є типовими для всіх контингентів всіх країн. І бути крайнім у цій ситуації або козлом відбувайлом неадекватно тим порушенням, які зафіксовані”, сказав Гриценко.
“Я впевнений, що ООН буде більш адекватно оцінювати і внесок, і дії держави, для того, щоб вичистити ті сфери, які виявилися на межі закону”, - додав він.
Гриценко нагадав, що сьогодні українські миротворчі контингенти продовжують працювати в Ліберії, Косові, військовий персонал перебуває в Іраку, також українці присутні в цілому ряді наглядових місій.
Він також відзначив, що вивчається на експертному рівні можливість участі України в місії в Афганістані, але остаточне рішення ухвалюватиметься Президентом і Верховною Радою.
Він відзначив, що військове оборонне відомство вважає, що Україна не повинна відправляти бойові підрозділи в цю країну. Розглядається можливість напряму військових лікарів, фахівців повітряного руху, фахівців, які допоможуть налагодити роботу військових навчальних закладів, фахівців з ремонту військової техніки радянського виробництва.
Також Україна готова навчати афганських військових – “починаючи від сержантської школи і закінчуючи Національною академією оборони”. На думку міністра, це можуть бути невеликі групи по 3-5-10 військовослужбовців.
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом