Президент не повинен ставити ультиматуми. Такполітолог, директор Українського філіалу Міжнародного інституту гуманітарно-політичних досліджень Володимир Малинкович прокоментував кореспонденту ForUm’у той факт, що останнім часом переговори між Президентом і його оточенням ведуться виключно в ультимативній формі.

«Президент, як гарант, може говорити про приведення до присяги суддів і наполягати на цьому. Але це зовсім не означає, що він повинен ставити парламенту ультиматум», - підкреслив Малинкович.

Він нагадав, що Президент, відповідно до оновленої Конституції, має прийняти вибір тих партій, які зараз перемогли на виборах.

«Ультимативний характер його виступів останнім часом, не тільки у зв'язку з Конституційним судом, але і на першому засіданні сесії - явно пережиток минулого. Президент все ще не може зрозуміти, що його функції не такі, як були вчора у Кучми. В цьому формально є порушення. Але це не позначиться, я упевнений, на формуванні фракцій», - заявив Малинкович.

За його словами, те на що розраховує Партія Регіонів, а саме на «м'яку форму інтерпретації положення про імперативний мандат ...дуже небезпечно, хоча, можливо, це дозволило б якійсь кількості депутатів не підтримати уряд Тимошенко».

«Але у такому разі, в нас взагалі не буде відповідального уряду. Його створення залежатиме від бажання двох-трьох депутатів, які в наших умовах, ми знаємо це по минулому, легко зміняють свої переконання», - заявив він.

Малинкович також висловив думку, що «Партії Регіонів слід змиритися з тим, що вона йде в опозицію і зрозуміти, що в цьому у неї є ціла низка переваг. Не треба їй боротися, по суті, проти основи нового конституційного порядку. Без імперативного мандата ніяка парламентська система в умовах України працювати не буде».

«Останнім часом наші політики зловживають ультиматумами і політичним шантажем. Це торкається не тільки Президента, а й цілої низки його найближчого оточення. Це торкається не тільки і не скільки заяв про Конституційний суд, скільки висловів проти рішень облрад», - підкреслив Малинкович і додав: «На жаль, ці ультимативні заяви не просто стрясають повітря, вони підкріплюються адмінресурсом і тиском на прокурорську систему».

«Не випадково прокурори в містах і областях, що затвердили регіональний статус російської мови, погрожують судовим розслідуванням. Хоча прокурор міг би познайомитися з законом і побачити, що нічого протизаконного там немає. Можливо, не зовсім точні формулювання. Але в принципі рішення, що приймаються на місцях, абсолютно відповідають духу, якщо не букві, нашого законодавства. Але, проте, прокурорам погрожують. Така політика абсолютно неприйнятна. Це ультиматум з використанням адмінресурсу, а не спроба порозумітися між різними політичними силами і досягти об'єднання України. Позиція центральної влади антидемократична», - підкреслив Малинкович.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

265