Перший заступник міністра закордонних справ України Антон Бутейко вважає, що Україна може стати членом НАТО у 2008 році. Про це він заявив у п'ятницю на прес-конференції в Чернівцях.
«Рішення про вступ до НАТО ухвалене з урахуванням думки українського народу. Не хочу робити прогнозів, але думаю, що 2008 рік, як дата вступу України до цієї організації, є цілком реалістичним», – сказав Бутейко.
Перший заступник міністра закордонних справ підтвердив «незмінний курс» України на вступ до НАТО і ЄС, а негативне ставлення значної частини українців до НАТО він вважає наслідками ще часів радянської пропаганди і недостатньої роз'яснювальної роботи.
В той же час, за словами дипломата, під час останнього соцопитування більше 60% респондентів визнали, що не володіють достатньою інформацією про НАТО. «Тому вже в нинішньому державному бюджеті передбачені кошти на створення інформаційних проектів з роз'яснення завдань і напрямів діяльності цієї структури», - додав Бутейко, передає «УНІАН».
Перший заступник міністра також переконаний, що ставлення країн - членів Євросоюзу до України «значно покращало». Одним з проявів таких позитивних змін, на його думку, є визнання минулих парламентських виборів демократичними.
Бутейко також вважає успішним переговорний процес України з ЄС про спрощення візового режиму для українців. Зокрема, за його словами, вже досягнуті певні результати, але українська сторона «хоче включити в угоду декларацію про повну відміну візового режиму держав ЄС з Україною в майбутньому».
Як раніше повідомляв ForUm, Державний секретар США Кондоліза Райс підкреслює, що Україні необхідно прикласти максимум зусиль для придбання членства в НАТО. Про це вона заявила в Софії на неформальній зустрічі міністрів закордонних справ 26 країн - членів НАТО.
За словами Райс, «політика НАТО була і залишається політикою відкритих дверей для європейських демократій, які бажають приєднатися до НАТО, а також визнаються придатними для вступу до НАТО. Альянс НАТО є членською організацією, яка має численні вимоги і зобов'язання щодо безпеки. Отже, коли НАТО приймає до свого складу нових членів, то приймає тих, хто здатний виконати такі зобов'язання».
«І коли йдеться про цю політику відкритих дверей, - продовжила держсекретар, - то ми також говоримо про держави, яким потрібно готуватися, про відповідність стандартам, які чітко визначені». На думку Райс, «НАТО довело, що тримає двері відкритими, і, дійсно, коли держави досягали відповідності відзначеним стандартам, їх приймали до Альянсу. Ось чому НАТО продовжувало розширюватися протягом останнього десятиріччя».
Вона підкреслила, що «український уряд і український народ повинні вирішити, чи це те, чого вони хочуть, чи ні, і їм потрібно буде також докласти великі зусилля, на мою думку, щоб відповідати стандартам членства».
«Але, - вважає Райс, - усередині Альянсу залишається міцним принцип, що НАТО є відкритою організацією для тих, хто здатний відповідати її вимогам, а, отже, і здатний виконувати зобов'язання, які настають з придбанням членства в НАТО».
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом