Президент України Віктор Ющенко відзначає, що засекреченість чорнобильської проблеми завдала Україні великої шкоди.

Про це він сказав в своєму інтерв'ю на УТ-1.

«Була допущена незрозуміла, неприйнятна для національних інтересів засекреченість цієї події. Це надало дуже погану послугу, тому що вже навіть отримавши незалежність, Україну багато хто не розумів, яка глибина цієї трагедії, наскільки вона потребує міжнародної допомоги. Тому не дивно, що навіть до отримання незалежності Україна не мала жодної міжнародної програми”, - сказав Ющенко, передає «УНІАН».

Він підкреслив, що Україна довго залишалася віч-на-віч з чорнобильською проблемою, пізно приступили і до будівництва нового укриття. “Ми, по суті, мало що зробили по об'єктах сухого зберігання відходів ядерного палива. Ми не завершили навіть першого етапу будівництва сховища ядерних відходів, я маю на увазі проект “Вектор”, - відзначив Ющенко.

Найбільше, за його словами, що вдалося зробити – це склад мокрого зберігання ядерних відходів і сам саркофаг. “Я думаю, це не той багаж, який повинен бути у країни з відкритою політикою за 20 років”, - сказав Президент.

Раніше ForUm повідомляв, що 26 квітня 1986 року в Україні сталася масштабна техногенна катастрофа сучасності - аварія на Чорнобильській атомній електростанції.

Вночі о 1.23 (за московським часом, діючому тоді в УРСР) на 4-у енергоблоці Чорнобильської АЕС в результаті серії теплових вибухів був зруйнований реактор. Значна кількість радіоактивних речовин потрапила в оточуюче середовище, зокрема, ізотопи урану, плутонію, йоду-131 (період напіврозпаду 8 днів), цезію-134 (період напіврозпаду 2 роки), цезію-137 (період напіврозпаду 30 років), стронцію-90 (період напіврозпаду 28 років). За розрахунками експертів, сумарний вихід радіоактивних матеріалів склав 50 млн. кюрі, що рівнозначно наслідкам вибухів 500 атомних бомб, скинутих у 1945 році на Хіросіму.

Один з колишніх керівників Чорнобильської АЕС вважає, що причиною катастрофи на ЧАЕС був людський чинник.

"Я абсолютно переконаний, що вибух на Чорнобильському реакторі 20 років тому відбувся не через конструкторську недосконалість реактора, а через помилку персоналу", - сказав в інтерв'ю колишній заступник директора Чорнобильської АЕС Олександр Коваленко.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

363