Президент України Віктор Ющенко наголошує на необхідності запровадження страхування від наслідків паводків.
Про це він заявив сьогодні на прес-конференції в с. Червоне Ужгородського району.
Президент відзначив, що «держава повинна мобілізувати на боротьбу з паводком всі ресурси в Україні, у тому числі і приватні».
За його словами, держава відповідає за те, що зони стабільного ризику в Закарпатті не мають обов'язкової системи страхування від наслідків паводків. «Держава мудро до цього підійде і забезпечить дію системи страхування, державного і корпоративного, і в кілька разів підвищить ефективність допомоги потерпілим людям», - наголосив Ющенко, повідомляє «УНІАН».
За його словами, також питання про вироблення системи страхування людей, що живуть в зонах ризику підтоплення, буде поставлено перед українським парламентом.
«На сьогоднішній нараді ми встановили, що створюється орган, який займатиметься оперативним управлінням і проведенням відновних робіт в Закарпатті, буде створено графік, який дасть роботу кожному міністерству і відомству», - повідомив Президент.
За його словами, «цього року уже виділено 70 млн. грн. для протипаводкового захисту в Закарпатті. З них 30 млн. грн. – пряме бюджетне фінансування, 40 млн. грн. – фінансування із спеціального фонду приватизації. Ці 40 млн. грн. надійдуть Державному комітету з водного господарства. Ці гроші виділені в рамках програми протипаводкового захисту в басейні річки Тиса уже утретє. В цю програму включено також 6 країн Європи. І надалі програми захисту розглядатимуться в європейському контексті».
Як повідомлялося, сьогодні під час одноденної робочої поїздки в Закарпатську область Президент познайомився з ходом робіт з нарощування водозахисної греблі уздовж річки Тиса на ділянці село Салівка – село Соломонове Ужгородського району і оглянув насосну станцію №1 Брегівської осушувальної системи в селі Червоне.
Крім того Ющенко взяв участь в робочій нараді з питань реалізації комплексної протипаводкової програми «Тиса» і заходів МінНС України з попередження надзвичайних ситуацій під час пропуску весняного паводку 2006 року в Закарпатській області.
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом