В четвер, 23 березня, Президент України Віктор Ющенко візьме участь у нараді з питань енергетичної безпеки, під час якої буде представлена енергетична стратегія України до 2030 року.
Як повідомили в офіційному інтернет-представництві Президента, про це заявив на сьогоднішньому брифінгу в.о. керівника Головної служби соціально-економічної політики Секретаріату Президента Павло Гайдуцький. За його словами, це перший документ в Україні такого стратегічного характеру в конкретній галузі.
Енергетична стратегія розроблена за дорученням глави держави і схвалена урядом. Вона передбачає три сценарії – оптимістичний, базовий і песимістичний. «Навіть базовий сценарій дуже реальний для виконання, – відзначив Гайдуцький. – 25 років, відведених на реалізацію стратегії, достатньо цілком, щоб вийти на європейський рівень енергозбереження і енергетичної незалежності країни».
Основні позиції, закладені в основу стратегії, – це зниження енергозалежності в п'ять разів, збільшення виробництва енергії за рахунок власних джерел у три рази і підвищення ефективності використовування енергоресурсів у 2,2 рази. Реалізація стратегії потребує залучення трильйона гривень впродовж двадцяти п'яти років. «Це повністю реальні кошти, основними джерелами надходжень яких є оптимізація цінової, тарифної і амортизаційної політики, залучення коштів від виконання Кіотського протоколу, кредитів та інвестицій від державних, приватних і комерційних структур», – сказав Гайдуцький, передає «УНІАН».
Програма також передбачає перехід впродовж трьох-п'яти років на європейські ціни на енергоносії. «Це основний чинник, який може забезпечити реальну мотивацію енергозбереження», – відзначив Гайдуцький, додавши, що за дорученням Президента під час розробки стратегії був передбачений соціальний захист найменше забезпечених верств населення.
В завтрашній нараді візьмуть участь близько 350 чоловік – фахівців з різних областей України, які мають відношення до паливно-енергетичного сектора. Це, зокрема, підприємці, науковці, представники органів виконавської влади і місцевого самоврядування.
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом