Державна міграційна служба готова до початку оформлення біометричних документів. Про це повідомляє прес-служба структури.

«У всіх областях України завершується установка обладнання, необхідного для оформлення біометричних паспортів для виїзду за кордон. Почалося також планове навчання працівників ДМС, в кінці грудня буде проведено заліки», - цитує прес-служба голови Держміграції Радутного Сергія.

Зазначається, що процедура оформлення майже не зміниться, громадянину лише необхідно буде поставити підпис на спеціальному електронному планшеті і прикласти пальці рук до сканера для внесення до чіпу відбитків.

Згідно з повідомленням, протягом січня-лютого держміграція буде нарощувати кількість підрозділів, в яких будуть оформлятися біометричні паспорти. Крім цього, у прес-службі уточнили, що закордонні паспорти, оформлені до 1 січня 2015 року, будуть зберігати чинність до закінчення терміну їх дії, замінювати їх на біометричні необов'язково. Крім того, кожен громадянин України зможе і після 1 січня 2015 оформити звичайний (без чіпа) паспорт для виїзду за кордон, а також відмовитися від внесення на чіп відбитків пальців рук.

Дітям у свою чергу з 1 січня будуть видаватися паспорти, а не проїзні документи дитини, як було досі. Діти до 16 років будуть отримувати паспорт терміном на 4 роки, з 16 років - на 10 років.

Так, закордонні паспорти з 1 січня будуть оформлятися протягом 20 робочих днів у звичайному режимі, і впродовж 7 робочих днів у прискореному, зі сплатою подвійного розміру платежів в державний бюджет України.

Як раніше повідомляв ForUm, на початку листопада Кабінет Міністрів виділив кошти на закупівлю обладнання для друку біометричних паспортів.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

162