Обмеження купівлі валюти в Україні стимулюватиме зростання тіньової економіки. Таку думку Forum'у висловив президент Українського аналітичного центру Олександр Охріменко.

«Знову в Україні не купиш валюти. Купити зараз долар неймовірно складно. Якщо підете по банках, то, можливо, вам пощастить, і придбаєте, не пощастить - не зможете нічого зробити. Така ситуація стимулює тіньову економіку», - сказав Охріменко.

На його думку, подібні заходи вигідні чорному ринку.

«Обмеження можуть ефективно працювати не більше тижня. А потім вони мають негативні наслідки. І українці вже панікують. Валюти немає, обмеження запровадили - українці пішли на чорний ринок. Тобто ми йому допомагаємо. Ми повинні боротися з ним, а не стимулювати розвиток», - вважає він.

Нагадаємо, що з 23 вересня набула чинності постанова НБУ №591 від 22.09.2014 р. «Про внесення змін у деякі нормативно-правові акти Національного банку України», в якій максимальний розмір суми продажу готівкової валюти одній особі в один операційний (робочий) день зменшено в 5 разів - до суми, що не перевищує в еквіваленті 3000 гривень.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом