Депутат Європарламенту, керівник наглядової місії Європарламенту за парламентськими виборами в Україні Марек Сівець відзначає відповідність виборчої кампанії в Україні демократичним стандартам.

"На даний момент, підкреслюю - на даний момент, нинішня кампанія дуже близько підійшла до тих стандартів, які ми хотіли б бачити", - сказав Сівець на прес-конференції в Києві у п'ятницю.

Сівець підкреслив, що серед основних політичних партій і блоків, що претендують на проходження до парламенту, немає жодної сили, яка б категорично виступала проти європейської інтеграції України, передає «Інтерфакс-Україна».

У зв'язку з цим Сівець висловився за створення після виборів "проєвропейського фронту в парламенті". Він також відзначив, що якщо Україна хоче продовжувати рух по євроінтеграційному шляху, незалежно від того, які сили переможуть на виборах, Україні необхідно об'єднатися навколо євроінтеграції. За його словами, і Партія регіонів, і Блок Юлії Тимошенко, і блок "Наша Україна" заявляли про бажання проводити політику євроінтеграції України.

"Наше повідомлення Україні виглядає таким чином - незважаючи на політичну боротьбу, якщо ви хочете бути залучені до інтеграційного процесу, ви повинні об'єднатися навколо європейського питання. Неможливо прийняти в Європейський Союз половину України", - сказав Сівець.

Відповідаючи на запитання про складнощі з формуванням складів місцевих виборчих комісій і помилки під час перекладу прізвищ з російської мови на українську при внесенні їх у виборчі списки, Сівець відзначив, що такі проблеми можна подолати.

В той же час він відзначив про "вражаючу різницю" між президентськими виборами 2004 року і нинішніми. За словами депутата Європарламенту, списки виборців зараз складені точніше, ніж у 2004 році.

Крім того, відповідаючи на запитання про причини розбіжності в оцінках президентських виборів з боку спостерігачів від країн СНД, зокрема Росії, і з боку представників Євросоюзу, М.Сівець відзначив, що до складу нинішніх Європейських спостерігачів входять представники чотирьох парламентських інститутів - Європарламенту, парламентської асамблеї Ради Європи, парламентської асамблеї НАТО і парламентської асамблеї ОБСЄ. На його думку, це дає підставу говорити про те, що оцінка європейської сторони парламентських виборів в Україні буде адекватною. Він також відзначив, що Росія є членом парламентської асамблеї Ради Європи і парламентської асамблеї ОБСЄ і для них не було перешкод, щоб брати участь у цій місії.

Коментуючи заяву Юлії Тимошенко про те, що парламентські вибори фактично є голосуванням за прем'єр-міністра, Сівець відзначив, що не згоден з цим твердженням. "Я не можу визнати, що результати парламентських виборів - це змагання за посаду прем'єр-міністра. Я взагалі не бачу можливості зараз говорити, хто може виграти ці вибори", - сказав він.

В той же час він підкреслив, що для затвердження кандидатури на посаду прем'єр-міністра необхідно 226 голосів. За словами глави спостережної місії, такого в історії Польщі, в рамках однієї політичної сили не відбувалося жодного разу.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

333