В Україні гепатитами В або С інфіковано близько 3% населення. Про це йшлося на прес-конференції в МОЗ, присвяченій Всесвітньому дню боротьби з гепатитами, який відзначають сьогодні, 28 липня.

Експерти наголосили, що достовірних даних про поширення гепатитів В і С в Україні немає.

Враховуючи прихований епідемічний процес і відсутність масштабного скринінгу, українські фахівці вважають, що поширеність вірусного гепатиту С (ВГС) у державі може становити 5-9%.

За словами заступника Департаменту медичної допомоги МОЗ України Олени Терещенко, Україна має сучасні протоколи лікування гепатитів, адаптовані до європейського зразка, передає «УНІАН»

«Згідно з офіційною статистикою, в нашій країні на 1 січня 2014 року понад 20 тисяч осіб мають гепатит В, понад 40 тисяч - гепатит С. З них не всі потребують лікування спеціальними противірусними препаратами. На державні програми з лікування гепатитів для дітей щорічно виділяється - 8 млн грн, що стосується дорослих пацієнтів з гепатитами В і С, то на їх лікування виділено понад 83 млн грн. Цього недостатньо, тому що охоплюється лише 17% пацієнтів, які потребуватимуть спеціального лікування противірусними препаратами», - зазначила Терещенко.

Вона підкреслила, що загалом у світі рівень захворюваності на гепатити перебуває на одному рівні з такими соціально небезпечними хворобами, як ВІЛ/СНІД. 

«Мова йде про те, що гепатит може набути статусу епідемії», - підкреслила Терещенко.

Учасники прес-конференції також поінформували, що гепатитом С у світі інфіковано від 500 тисяч до 1 млрд людей (від 2% до 15% населення), помирає 350 тисяч людей. Масштаби і кількість інфікованих гепатитом С у 4-5 разів перевищує поширеність ВІЛ-інфекції.

За даними ВООЗ, у 2013 році Європейський регіон був охоплений прихованою епідемією вірусних гепатитів В і С, щорічно близько 36 тисяч осіб помирають від гепатиту В і ще 86 тисяч - від гепатиту С. Дві третини усіх хворих на гепатити В і С в Європейському регіоні живуть у країнах Східної Європи та Центральної Азії.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

зима
3159 грн.
34