Європейська комісія заявляє, що реверсне постачання газу зі Словаччини в Україну, про яке наразі ведуться переговори, є законним, відкинувши, таким чином, закиди з боку Росії. Про це на брифінгу в Єврокомісії заявила Сабін Бергер, прес-секретар комісара ЄС з питань енергетики Гюнтера Еттінгера.

«Рішення, яке ми пропонуємо (реверс - Ред.), і яке закріплене в Меморандумі про порозуміння, звичайно, законне», - сказала Бергер журналістам, повідомляє «УНІАН».

Еттінгер разом із міністром енергетики і вугільної промисловості України Юрієм Проданом і міністром енергетики Словаччини Томашем Малатінскі ведуть переговори у Братиславі в четвер для пошуку рішення щодо реверсного постачання газу в Україну.

Нагадаємо, Словаччина заявила, що готова до реверсного постачання газу в Україну.

Раніше міністр енергетики та вугільної промисловості України Юрій Продан повідомив, що зі Словаччини Україна може отримати близько 10 млрд кубометрів.

8 квітня Продан заявив, що Словаччина через домовленості з російською компанією «Газпром» не може повною мірою здійснити реверсне постачання газу в Україну.

Технічна можливість транспортування словацьким маршрутом становить близько 8-12 млрд куб. м на рік.

Віце-прем'єр-міністр, міністр закордонних справ Мирослав Лайчак сумнівається, що трубопровід, який дозволить забезпечити реверсне постачання газу через Словаччину в Україну, добудують до осені.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

294