Голова Незалежної профспілки гірників України Михайло Волинець вважає, що зупинка одного з найбільших в Україні вугледобувних підприємств ПАТ «Краснодонвугілля» загрожує соціально-економічними проблемами для Донбасу.

«Зупинка виробництва на «Краснодонвугіллі» призведе до недоотримання податків у місцевий та обласний бюджет, невиплат із заробітних плат, зриву програм соціального партнерства з містом та областю», - сказав він.

За оцінками Луганської облдержадміністрації, щомісяця підприємство перераховує до бюджетів міста та району 9 млн грн. З 10 гривень, які приходять до бюджетів Краснодонського регіону, 8 гривень - це гроші «Краснодонвугілля». Бюджет Пенсійного фонду на 70% наповнюється шахтами вугільного об'єднання.

Як відомо, 22 квітня після мітингу за федералізацію і проведення референдуму на південному сході України особи спортивної статури заблокували роботу адміністративної будівлі «Краснодонвугілля». У результаті кілька сотень людей з багатотисячного колективу не дають керівництву і шахтарям можливості працювати в штатному режимі на шахтах і структурних підрозділах.

Учасники акції вимагають підвищення заробітної плати вдвічі. «Але це нереально, враховуючи падіння цін і попит на вугілля», - зазначив Волинець. На його думку, в умовах низького попиту та невисоких цін на вугілля, коли державні шахти закриваються, «Краснодонвугілля» й так виконує соціальні зобов'язання перед працівниками.

ПАТ «Краснодонвугілля» - одна з найбільших вугільних компаній України з видобування і збагачення коксівного вугілля марок «Ж» і «К». Об'єднує сім шахт і шахтоуправлінь, дві збагачувальні фабрики, а також сервісні підрозділи

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

284