У столичній міліції пояснили причину розгону учасників акції на Майдані Незалежності у Києві. Як повідомила кореспонденту Forum'у голова прес-служби столичного главку МВС Ольга Білик, сутички сталися через конфлікт учасників протесту зі співробітниками «Беркута».

«Учора до нас звернулося Управління з благоустрою Києва з письмовим проханням про те, щоб ми забезпечили проїзд техніки, яка в подальшому повинна була взяти участь у проведенні робіт з підготовки площі до новорічних свят. Коли техніка почала заїжджати на Майдан, мітингувальники досить агресивно поводилися і не пускали техніку, незважаючи на попередження по гучномовцю про те, що їхні дії є протиправними. Після цього був задіяний полк міліції особливого призначення «Беркут». Мітингувальників також попередили і про відповідальність за їхні дії, але при цьому деякі з них досить агресивно поводилися, кидали у співробітників міліції палаючі поліна з бочок, банки з консервами, стакани, сміття. Після цього з використанням спецзасобів «Беркут» відтіснив людей з Майдану Незалежності», - повідомила Ольга Білик.

За її інформацією, за опір і хуліганські дії цієї ночі було затримано 31 людину. За фактом затримання складено адміністративні матеріали, більшість затриманих протестувальників вже відпустили. Решта вийдуть на свободу після закінчення оформлення адміністративних матеріалів.

«Щодо тих людей, які зараз звернулися до нас із заявами і повідомили медикам про те, що їм завдали травми співробітники міліції, за всіма цими фактами буде проведена службова перевірка», - повідомила Ольга Білик.

При цьому, за її словами, точна кількість постраждалих невідома, загиблих немає. «Згідно з повідомленням від одного з лікарів, травмовано близько 15 осіб, але це далеко не точна цифра», - заявила вона.

«У центрі міста зараз знаходяться просто співробітники міліції, які оточили Майдан Незалежності. Прогнозувати, коли оточення буде знято, я поки не можу», - повідомила Білик.

Як раніше повідомляв ForUm, у зв'язку з низкою сутичок та інцидентів, що відбулися на Майдані Незалежності в Києві, міліцією було прийнято рішення про відтиснення людей з головної площі столиці.

Валентина Дудко,

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

417