Цього року Україна експортує до 120 тисяч тонн курятини. Це дозволить їй зайняти дев'яте місце серед найбільших світових постачальників м'яса птиці. Таких значних показників вдасться досягти за рахунок виходу на ринок ЄС.

На думку експертів, дозвіл на експорт курятини підтвердив її високу якість. Тому слідом за Європою для України можуть відкритися нові вигідні ринки збуту.

З цього тижня для українських птахівників офіційно відкритий ринок ЄС. За попередніми оцінками, до кінця року туди буде експортовано до 50 тисяч тонн м'яса птиці. Однак виробники стверджують, що можуть поставляти і більше.

«При внутрішньому виробництві на рівні 1,2 мільйона тонн залишається достатня кількість м'яса для експорту. Зараз Україна поставляє продукцію у 23 країни світу, в тому числі і в африканські та азіатські, а також у США. А відкриття ринку ЄС стало визнанням якості української курятини, притому, що європейське законодавство - одне із найжорсткіших у цій сфері», - зазначив голова Ради директорів асоціації «Союз птахівників України» Олександр Бакуменко.

З ним погоджується експерт аграрних ринків Руслан Швець. За його словами, перевірки українських підприємств тривали не один рік. А вимоги, які висували європейські інспектори, були дуже високими.

«Контролюючі органи ЄС дуже вимогливі і весь час тримають ситуацію під контролем. Для отримання дозволу потрібно майже чотири роки роботи Держветфітослужби та Мінагрополітики. Тому початок експорту української курятини в ЄС - це не лише велика перемога країни, але ще і дуже висока планка у сфері якості та безпеки виробництва», - зазначив Руслан Швець.

На всіх підприємствах, які почнуть експорт курятини в ЄС, працює система контролю над якістю і безпекою продукції НАССР. Сучасні технології, за словами голови аналітичного департаменту Консалтингової агенції «ААА» Марії Колесник, дозволили вітчизняним виробникам відповідати європейським вимогам.

«Коли в Україні будувалися нові фабрики, на них спочатку закуповувалося європейське обладнання та впроваджувалися європейські технології. Тому наша продукція повністю відповідає європейським стандартам», - зазначила експерт.

Нагадаємо, що за перше півріччя 2013 року в Україні вироблено 350 тисяч тонн свіжого м'яса птиці, що на 7,5% більше, ніж роком раніше.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

222