Україна продовжує посилювати свої позиції на ринку агропродукції ЄС. Тільки за перший квартал поточного року товарообіг між Україною та країнами ЄС збільшився на 46% і досяг 2,5 мільярда доларів. До того ж, вітчизняний аграрний сектор готовий до підписання угоди про Зону вільної торгівлі та Угоди про асоціацію з ЄС, що підтвердили європейські фахівці. Про це під час зустрічі з комісарами Європарламенту в Брюсселі у складі української делегації на чолі з першим віце-прем'єр-міністром Сергієм Арбузовим повідомив міністр аграрної політики і продовольства Микола Присяжнюк.

«Для аграрного сектора зустріч з єврокомісаром з аграрного сектору дуже важлива. Ми обговорили і вирішили ряд нюансів і прийшли до висновку, що питань, які заважали б підписати угоди про ЗВТ та Асоціацію з ЄС в аграрному секторі, ні з боку України, ні з боку ЄС немає. Тобто аграрний сектор зробив все для того, щоб ці два документи були підписані», - зазначив глава відомства.

За словами Присяжнюка, ЄС, у свою чергу, сприяв виходу продукції вітчизняного агросектору на європейський ринок. Що ж до розвитку сільських територій, то Україна отримала можливість приєднатися до Програми європейського сусідства по сільському господарству і розвитку сільських територій ENPARD.

«Ми включаємося в програму, існуючу в Європейському союзі, - це програма ENPARD, що передбачає розвиток сільських територій і кооперативів на селі. У Європі ця програма вже дала свої результати. Європа вже відпрацювала програму, яка передбачає технічну, фінансову допомогу для створення кооперативів. А нам, після того як ми ліквідували колгоспи, потрібно запропонувати ефективну форму господарювання на селі», - підкреслив Присяжнюк.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

247