Макрофінансова допомога Європейського союзу Україні, угоду про яку було підписано 25 лютого 2013 р., є одним з важливих свідчень прогресу у двосторонньому співробітництві.

Про це міністр фінансів Юрій Колобов написав у своїй статті, опублікованій у газеті «Kyiv Post».

«Мова йде про кредитні ресурси в сумі до 610 млн євро, які європейці нададуть для підтримки стабільності вітчизняної фінансово-економічної системи. Як зазначив у своєму виступі Жозе Мануель Баррозу, це найбільша макрофінансова допомога, яку коли-небудь надавав Євросоюз, що, звичайно, свідчить про серйозність намірів наших європейських партнерів», - зазначив міністр фінансів.

За його словами, кредит буде наданий терміном на 15 років. Очікується, що допомога буде надана в чотири транші: 100 млн євро, 10 млн євро та два транші по 250 млн євро кожен, передає РБК.

«Україна отримає позику на досить вигідних умовах. Конкретний розмір процентної ставки буде визначений після того, як Єврокомісія, що має сьогодні найвищий кредитний рейтинг (ААА), вийде на зовнішній ринок запозичень для отримання коштів, які потім будуть перераховані Україні», - підкреслив Колобов.

На його думку, процентна ставка запозичення складе близько 2% на рівні EUribor, що відповідає більш зрозумілому для українців показнику в 3,25% річних.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

172