Міністерство фінансів України пропонує зобов'язати фізичних осіб платити щорічний податок на дорогі легкові автомобілі і мотоцикли, а також яхти та літаки.

Відповідна ініціатива міститься у проекті закону «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо оподаткування багатства і предметів розкоші», розробленому Мінфіном і оприлюдненому на його сайті.

Мова йде, зокрема, про стягнення податку в розмірі 2% від оціночної вартості транспортного засобу не старше 5 років з власників легкових автомобілів з двигуном об'ємом понад 3,99 л і вартістю понад 450 розмірів мінімальних заробітних плат (МЗП, 1,147 тис. грн) і мотоциклів з об'ємом циліндра двигуна понад 995 куб. см вартістю понад 150 розмірів МЗП. При цьому для автомобілів і мотоциклів, які експлуатуються від 3 до 5 років, застосовується понижуючий коефіцієнт 0,5 (тобто сума податку зменшується вдвічі), передає «Інтерфакс-Україна».

У документі зазначається, що сума податку, розрахованого за цією ставкою і зменшена на суму документально підтверджених витрат на оціночну діяльність, не повинна бути менше суми податку, розрахованого за ставкою 20% МЗП за 100 куб. см об'єму циліндра двигуна.

Разом з тим Мінфін пропонує в 2014 році базою оподаткування автомобілів і мотоциклів не старше 5 років вважати тільки об'єм циліндра двигуна.

У той же час, згідно з документом, з власників суден (яхт та інших плавзасобів для розваги і спорту) не старше 20 років з двигуном потужністю понад 75 кВт також пропонується стягувати податок у розмірі 2% оціночної вартості, а літаків і вертольотів, зареєстрованих у Держреєстрі цивільних повітряних суден України, - 1%.

Податкові зобов'язання власники автомобілів, мотоциклів, яхт і повітряних суден будуть визначати самостійно у річній декларації про майновий стан і доходи.

Крім того, Мінфін пропонує стягувати з фізосіб одноразовий податок у розмірі 10% вартості при придбанні або ввезенні в Україну виробів із дорогоцінних металів і дорогоцінного каміння, дорогоцінного, напівдорогоцінного каміння; годинників, мобільних телефонів і зброї вартістю понад 20 розмірів МЗП.

Аналогічним податком пропонується обкладати взуття, вироби з хутра, шкіри, килимові, швейні, текстильні і дерев'яні вироби, а також предмети мистецтва, колекціонування та антикваріату вартістю понад 30 розмірів МЗП.

Як повідомляв ForUm, податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, який набув чинності з 1 січня 2013 року, може бути замінений на податок на багатство і предмети розкоші.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

273