Фінансисти впевнені, що у 2013 році Україна впорається без підтримки Міжнародного валютного фонду.

«Ще минулого року Міністерство економічного розвитку і торгівлі підрахувало, що Україна при нинішніх макроекономічних показниках може спокійно прожити і без допомоги Міжнародного валютного фонду, вийшовши на заплановані у бюджеті темпи економічного розвитку. Наприклад, кінець минулого року показав, що ми вдало виходимо на зовнішні ринки з розміщенням євробондів. Ніщо не заважає, щоб така тенденція продовжилася і в нинішньому році», - вважає доктор економічних наук, професор, директор Науково-дослідного інституту економіки при Міністерстві економіки Ігор Мансуров.

У той же час, на думку фінансиста, Україні невигідно співпрацювати з фондом через його кабальні умови, які нерідко мають політичне підґрунтя.

«На сьогоднішній день ми маємо таку ситуацію: Україна виконала фактично всі умови МВФ, окрім підвищення тарифів на газ для населення. У МВФ же ніхто не хоче розуміти, як болісно це вдарить по соціально незахищеним українцям», - додає Мансуров.

Згоден з тим, що Україна з її економічним потенціалом може обійтися без допомоги МВФ, і директор філіалу Інституту стратегічних досліджень, доктор економічних наук Юрій Макогон.

«Україна - держава, що входить у десятку найбільших держав Європи, світу, за своїм потенціалом. І при цьому брати позики, які потім потрібно віддавати з валюти, яку ми заробляємо на експорті, незважаючи на негативне сальдо зовнішньої торгівлі, нонсенс», - вважає економіст.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

159