Українські олігархи раді євроінтегруватися не словом, а ділом. Особливо якщо йдеться про євроінтеграцію з низькоподатковими юрисдикціями, або, як їх зазвичай називають, офшорами, пише економічний експерт Олександр Охріменко у своєму блозі на Gazeta.ua. Згідно з найсвіжішими даними Держстату, Україна на 1 жовтня цього року інвестувала в зарубіжні компанії $6,4 млрд, причому вже 90,6% цих грошей припадає саме на Кіпр.

Це прямий результат фактичного скасування закону про контроль за трансфертним ціноутворенням, який був розроблений минулого року за ініціативою першого віце-прем'єра Сергія Арбузова. Закон робив використання схем експорту та імпорту товарів з використанням офшорних «прокладок» невигідним. Ціни всіх угод контролювала держава, а за неподання звітності за такими операціями або за недостовірні відомості загрожував серйозний штраф - відсотки від обороту, що перевищувало виграш від податкових маніпуляцій.

Вже на етапі підготовки до набуття чинності цього закону українські олігархи почали згортати свої операції з офшорами - за рік вони скоротилися в рази, розповідав колишній міністр доходів і зборів Олександр Клименко. Але як тільки в Україні змінилася влада, олігархи одразу ж скористалися нагодою і фактично скасували дію закону, пролобіювавши внесення у нього вигідних їм змін. Тобто формально закон існує, але не працює: після внесення змін штрафи стали копійчаними, і їх простіше заплатити й заощадити в сотні і тисячі разів більше на податках. І відразу після внесення змін операції з офшорами знову почали швидко зростати, казав він.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

весна/высокая мода/лето/осень
2591 грн.
48