Державна служба з лікарських засобів тимчасово заборонила обіг лікарського засобу «Карсил» (таблетки серії 2010114, 2160114, 2250114, 2320114) з маркуванням АТ «Софарма» (Болгарія), АТ «Болгарська роза-Севтополіс» (Болгарія), а також лікарського засобу «Фестал» (драже, серії 3312205, 3312207, 3312198, 3312199) з маркуванням «Авентіс Фарма Лімітед» (Індія), повідомляє прес-служба Держлікслужби.

Відзначається, що заборонені до обігу серії таблеток «Карсил», зокрема, мають чіткі ознаки фальсифікату. Так, за інформацією виробника АТ «Софарма» та представництва в Україні ВАТ «Вітаміни», характерні ознаки фальсифікації - істотні візуальні відмінності упаковки підробних ліків від оригінальної продукції за показником «Маркування».

Як відзначають в Держлікслужбі, «аптечні установи і рядовий покупець з легкістю можуть відрізнити такі псевдоліки. При виявленні сфальсифікованих зразків таблеток «Карсил» суб'єкти господарської діяльності зобов'язані вжити заходів до вилучення з обігу шляхом поміщення в карантин і повідомити про це територіальний орган Держлікслужби».

Крім того, Держлікслужба заборонила обіг всіх серій лікарського засобу Фестал» виробництва «Авентіс Фарма Лімітед» (Індія) на підставі встановленого факту незабезпечення гарантії якості даного засобу методами контролю якості за показниками «Ідентифікація. Альфа амілаза», «Мікробіологічна чистота».

У той же час у відомстві підкреслюють, що на території України знаходиться в обороті зареєстрований лікарський засіб «Фестал®Нео».

Держлікслужба зобов'язала суб'єктів господарювання при виявленні зразків фальсифікованого засобу «Фестал» вжити заходів щодо вилучення з обігу шляхом знищення або повернення постачальнику (виробнику) та повідомити територіальний орган Держлікслужби про вжиті заходи.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом