У Національному банку України назвали провокаційною інформацію, розповсюджену в низці ЗМІ, про нібито друк так званою самопроголошеною Донецькою народною республікою підроблених гривень. Про це повідомляє прес-служба НБУ.

«Національний банк України заявляє, що зазначена інформація (про виготовлення підроблених банкнот — Ред.) носить відверто провокаційний характер з метою дестабілізувати фінансову систему України і підірвати довіру населення України до національної валюти, нанести шкоду іміджу центрального банку держави»,— йдеться в повідомленні.

У прес-службі запевнили, що відповідно до законодавства України НБУ монопольно здійснює емісію національної валюти та організує готівковий грошовий обіг, а випуск та обіг на території України інших грошових одиниць і використання грошових сурогатів як засобу платежу забороняються.

Разом з тим у прес-службі зазначили, що виготовлення з метою введення в обіг або введення в обіг підроблених грошових знаків тягне за собою відповідальність згідно з законодавством України.

«Що стосується української гривні, то вона має високий рівень захисту від підробок, оскільки Національний банк України використовує сучасні технології для виготовлення грошових знаків. Наявні на банкнотах гривні елементи захисту дозволяють гарантовано виявляти підроблені грошові знаки як під час автоматизованої обробки готівки з використанням спеціального обладнання, так і при уважному візуальному контролі без застосування спеціальних детекторів»,— запевнили в НБУ.

Крім цього, згідно з повідомленням, ситуація з підробленими банкнотами національної валюти контрольована і не має загрозливого характеру.

«За підсумками 2013 року на 1 млн шт. справжніх банкнот гривні доводилося приблизно 3,5 шт. підроблених банкнот (у 2012 році — 4,1 шт., у 2011 році — 3,4 шт.). Для порівняння: у країнах Європейського союзу, згідно з інформацією, розміщеною на офіційному сайті Європейського центрального банку, за підсумками 2013 року на 1 млн. шт. справжніх банкнот євро припадало приблизно 43 шт. підроблених (у 2012 році — 35 шт., в 2011 — 46 шт.)», — підкреслюється в повідомленні.

У прес-службі нагадали, що в разі сумнівів у справжності та платіжності банкнот необхідно звертатися в будь-який банк для подальшого проведення досліджень відповідним територіальним управлінням Національного банку України.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

весна/осень
2591 грн.