Міністерство закордонних справ України закликає всі демократичні держави світу відмежуватися від підтримки будь-яких виборів, які плануються поза правовим полем України.

Про це Forum'у повідомили у Департаменті політики та комунікацій МЗС України, коментуючи заяву міністра закордонних справ РФ Сергія Лаврова про намір російської сторони визнати результати виборів на Донбасі.

«Виходимо з того, що керівник російського зовнішньополітичного відомства мав на увазі дострокові місцеві вибори в окремих районах Донецької та Луганської областей, які будуть проводитися відповідно до законодавства України 7 грудня. Нагадаємо, що домовленість про проведення прямих виборів зафіксована в п. 9 Мінського протоколу від 5 вересня, підписаного представником РФ - послом РФ в Україні», - зазначили в МЗС.

У міністерстві наголосили, що визнання легітимності будь-яких інших виборів однозначно перекреслить логіку мінських домовленостей і свідчитиме про недотримання російською стороною взятих на себе зобов'язань у реалізації ініціатив зі встановлення миру на Донбасі.

«Закликаємо всі демократичні держави світу відмежуватися від підтримки будь-яких виборів, які плануються поза правовим полем України, і засудити будь-які кроки, які можуть зруйнувати мирний процес, завадити повноцінному інклюзивну національному діалогу і якнайшвидшій нормалізації соціально-економічної ситуації на Донбасі», - підсумували в МЗС України.

Нагадаємо, міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров заявив, що Росія визнає результати виборів у так званих Донецькій та Луганській народних республіках.

ДНР і ЛНР призначили вибори в парламент на 2 листопада.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

20