Українським банкірам хотілося би бачити більш прозору процедуру валютних аукціонів Національного банку України. Таку думку в коментарі Forum'у висловив віце-президент Асоціації «Український Кредитно-Банківський Союз» Ярослав Колесник.

«Добре, що почали працювати аукціони. Хотілося б, щоб там була більш прозора процедура. У кожному разі, відчувається позиція регулятора», - сказав Колесник.

Експерт нагадав, що в аукціонах, які проводяться НБУ, практично немає обмежень.

«Є обмеження тільки за сумою, з якою ви виходите, і прохання заздалегідь подавати заявки. Якби так і було, то це нормально. Я розумію, що є якісь процеси і процедури відлучення банків. Але тут потрібно кожну відмову вивчати детально. Напевно, є якісь підстави у регулятора говорити комусь, що вони не виконали умови або що є питання щодо цільового використання. У всякому разі, добре, що цей інструмент працює. Погано, що з таким запізненням. Якби це почалося на початку літа, ситуація була б іншою. А ми хотіли влітку поповнювати золотовалютні запаси на 1 млрд. В нашому разі потрібно було змінювати таку позицію давним-давно і пояснювати МВФ, що спочатку потрібно стабілізувати банки. А ми чекали все літо і втратили чотири важкі місяці», - вважає він.

Нагадаємо, що глава НБУ Валерія Гонтарева пообіцяла, що валютні аукціони проходитимуть щотижня по четвергах.

Тетяна Григор'єва, ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

Туфли осень-зима Everest