У багатьох столичних садках не приховують своєї тривоги з приводу майбутньої зими. Будуть топити чи не будуть, а дітей до них все одно приведуть.

«У нас сад старий, побудований ще в 60-х роках. Природно, і проводка під стать стінам. Ми не можемо поставити масляні обігрівачі, адже вона може просто згоріти», - розповідає директор садка №491 на Лісовому масиві Людмила Іванюк.

І ця проблема загальна для всіх садочків старої забудови.

«Але у нас замінили всі вікна на металопластикові, ми утеплимо додатково двері, вже відремонтували батареї», - каже директор.

Крім того, батьків попросили додатково «утеплити» своїх дітей, пише «Комсомольская правда».

«Ми попросимо батьків принести теплі ковдри вовняні шкарпетки, теплі капці», - сказали в саду.

Минулої зими, коли в сильні морози в деяких групах було холодно, дітей переводили в більш теплі приміщення. Так планують виходити зі становища і в цьому році.

Аналогічна ситуація і в інших дитячих дошкільних закладах Києва.

«Батьківський комітет зібрав батьків і попросив купити дітям теплі жилетки, бажано з овчини, і тоненькі рукавички на той випадок, якщо в саду буде взимку холодно, - розповіла киянка Ольга Заяць, її донька ходить в садок на Подолі.

У деяких київських садах встигли обладнати групи підлогою з підігрівом.

«Кілька років тому ми зробили в групі теплу підлогу, на той час це було дорого, але зараз ми сподіваємося, що в групі буде все ж тепліше, - розповіли у 285-му садку на Теремках. Але все ж батьки сподіваються, що в дитячих садках будуть топити згідно з нормами і діти не замерзнуть.

У департаменті освіти КМДА запевнили, що перебоїв із харчуванням, таких як були навесні, взимку не буде.

«В бюджеті Києва для забезпечення харчуванням дітей та учнів у навчальних закладах передбачено більше 300 мільйонів гривень і наразі немає підстав для припинення харчування в новому навчальному році», - прокоментували ситуацію в департаменті.

Але у багатьох дитячих садах, пам'ятаючи весняні перебої з продуктами, все ж намагаються робити запаси.

«Ми вже навчені гірким досвідом. В садочку завжди є запас необхідних продуктів приблизно на місяць. І завжди є великий резерв цукру, борошна, круп та вермішелі. Не буде хліба, як навесні, - спечем булочки, але діти голодними не залишаться», - розповіли нам кухарі в садку на Лісовому масиві.

Збираються робити запаси «на всяк випадок» і в садках інших районів Києва.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

204