Президент України Петро Порошенко підписав Закон №1601-VII «Про внесення змін до Закону України «Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус», яким дозволяється внесення до біометричних закордонних паспортів відбитків пальців рук, повідомили Forum'у в прес-службі Глави держави.

Згідно із Законом, відбитки пальців рук визначаються як одні з основних біометричних даних особи і вноситимуться на безконтактний електронний носій документів для виїзду за кордон, що дозволить ідентифікувати особу під час перетинання кордонів.

Закон створює правові підстави для оцифровування відбитків пальців рук і внесення їх на безконтактний електронний носій паспорта громадянина України для виїзду за кордон, дипломатичного паспорта України, службового паспорта України, посвідчення особи моряка, посвідчення члена екіпажу, посвідчення особи без громадянства для виїзду за кордон і проїзного документа біженця.

Цей документ дозволить забезпечити виконання рекомендацій європейських фахівців щодо лібералізації Європейським Союзом візового режиму для України.

Як раніше повідомляв ForUm, 22 липня парламент підтримав рішення про внесення до біометричних паспортів відбитків пальців рук.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом