Деякі особи наживаються на війні. Таку думку в коментарі Forum'у висловив народний депутат України Сергій Лабазюк, коментуючи інформацію, опубліковану у «Віснику державних закупівель» про те, що після тендеру з одним учасником» МВС акцептувало пропозиції ТОВ «ВКФ «Авіас» на постачання бронежилетів та касок на загальну суму 55,32 млн грн.

«Ми побачили, що за компанія купувала ці бронежилети - компанія «Авіас» Коломойського. Давайте робити висновки: чи справжній патріот той, хто в перші дні створив картинку, що нібито допомагає Україні, а потім на цьому наживається. Як ми чули - це мільярди на нафті, а далі ми бачимо нові цифри», - заявив він.

Лабазюк обурений тим, що бронежилети закуповуються втридорога і «неналежної якості».

«Ці люди вже не бояться нічого не лише на Землі, але й Бога. Кому війна, а кому мати рідна.. Є окремі особи, яких складно людьми назвати... Особи, які дозволяють заробляти на війні. Оцінять роботу всіх. Я не закликаю до військового перевороту, але він відбудеться. Ми бачимо, що відбувається під Радою, в Раді, у Кабміні та в кожному обласному центрі», - резюмував він.

Нагадаємо, Міністерство внутрішніх справ України 18 липня акцептувало пропозиції ТОВ «ВКФ «Авіас» на постачання бронежилетів та касок на загальну суму 55,32 млн грн. Про це повідомляється у «Віснику державних закупівель».

Замовляють 2000 бронежилетів 5 класу захисту. Всього партія обійдеться в 36,77 млн грн. Крім того, за 18,55 млн грн замовлено 6000 касок по 3090 грн/шт.

Виробник та комплектація невідомі, оскільки тендер проводять за процедурою «в одного учасника», тому технічного завдання на «ВДЗ» немає. Отримати бронежилети і каски Міністерство планує до 1 вересня.

ТОВ «ВКФ «Авіас» входить у групу голови Дніпропетровської ОДА Ігоря Коломойського і займається продажем палива.

Згідно з даними «ВДЗ», участь у переговорах щодо закупівель брали дві фірми - крім «Авіасу», Міністерство також вело переговори з ТОВ НВП «Темп-3000», яке зараз є основним постачальником бронежилетів для Міністерства оборони та Нацгвардії. «Темп» пропонував постачати обидва товари значно дешевше. Так, партію бронежилетів він готовий був продати за 16 млн грн (тобто вдвічі дешевше, по 8000 грн/шт.), а каски - за 15,60 млн грн (тобто на 16% дешевше, по 2600 грн за штуку).

Юлія Артамощенко, ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом