Ініціативи, з якими виступає уряд Яценюка, межують з авантюризмом й абсолютною безвідповідальністю, йдеться в офіційній заяві Партії регіонів.

«Прем'єр-міністр шантажує Президента і Верховну Раду України своїм можливим відходом у відставку в разі, якщо не будуть ухвалені закони, нібито необхідні уряду для стабілізації ситуації в країні. При цьому запропоновані зміни в Податковий кодекс не витримують жодної критики з точки зору економічної грамотності», - наголошується в заяві.

ПР вважає, що уряд випустив час і не зміг виправити ситуацію в економіці. «Падіння гривні щодо світових валют, інфляція, наростання економічної кризи, підвищення кредитних ставок у банківському секторі до 25% і вище - ось ті показники, які свідчать: при владі в Україні не ефективний уряд, а уряд позерів-дилетантів без елементарного розуміння механізмів управління та економічних процесів», - вважають у ПР.

Політсила пропонує уряду піти шляхом скорочення кількості штатних правоохоронців. У першу чергу - розглянути питання ліквідації дублюючих структур.

«В Україні - 340 тисяч правоохоронців. Це 870 осіб на 100 000 населення. Вищі показники лише у трьох державах світу - Білорусі, Брунеї та в Російській Федерації (у США цей показник становить 270 поліцейських на 100 000 населення). Чи існує необхідність у такій кількості міліції в нашій країні? Чи може Україна дозволити собі таку розкіш? Попередній уряд пропонував провести реформу міліції, ввести поліцію і радикально скоротити кількість штатних правоохоронців. Чому ця ідея не була підтримана нинішньою владою? Навіщо країні економічні департаменти МВС, ГПУ, СБУ? Навіщо така кількість дублюючих структур? Рік тому пропонувалося скоротити кількість співробітників податкової міліції на 80%. Чому не підтримано цю ініціативу - особливо в умовах, коли у світі податки сплачуються зі звичайного планшетного комп'ютера і без великої кількості контролюючих структур? Чи потрібна країні з 34 тисячами підприємств 60-тисячна армія податківців? Де обіцяний закон про прокуратуру, який зміг би радикально скоротити кількість прокурорських працівників? Існувала ідея радикально скоротити кількість чиновників - тільки за рахунок обласних адміністрацій можна було провести скорочення понад 10 тисяч представників бюрократичного апарату. Подібні скорочення дозволяють вивільнити до 17 мільярдів гривень на рік - шляхом скорочення численної армії дармоїдів і приживал!», - наголошується в заяві партії.

У ПР заявляють, що ці заходи забезпечать державі більше половини від тієї суми, яка необхідна уряду на заявлені потреби.

Також ПР вважає, що уряд не домігся успіхів у питанні боротьби з контрабандою та корупцією.

«Чому уряд не йде шляхом оптимізації акцизної політики у сфері виробництва і споживання тютюнових виробів та алкоголю? Розрахунки економістів показують: лише на цих напрямах втрачається близько 30 млрд гривень щорічно. Відповідь є очевидною: уряд намагається отримати дешеву популярність, розплачуючись неймовірною кількістю посад і преференцій зі своїми прихильниками, формуючи власну вертикаль лояльних чиновників і роблячи реверанси перед силовиками - за рахунок простих людей. Уряд хоче втримати популярність за рахунок союзу з людьми, що представляють тіньовий сектор економіки і заробляють надприбутки на неврахованих рентних та контрабандних схемах. Саме тому уряд боїться системних реформ», - заявляє політсила.

У ПР зазначають, що уряд пропонує запустити руку в кишені звичайних громадян, замість того, щоб піти шляхом інтенсифікації діяльності, впровадження реформ і скорочення споживаних бюджетних коштів.

На думку політиків, секвестр бюджету та зміни до Податкового кодексу, що пропонуються урядом, завдадуть жорстокого удару по сільському господарству (як і по 34% громадян України, які проживають у сільській місцевості), по промисловості та інших галузях економіки. Істотне збільшення податків на паливо призведе до подорожчання всіх без винятку товарів - насамперед продуктів і товарів першої необхідності, а також проїзду в транспорті.

З офіційної заяви партії випливає, що ПР не підтримуватиме пропозиції уряду щодо змін до Податкового кодексу.

«Ми вважаємо, що сьогодні погоджуватися з урядом у їхніх намірах внести зміни до Податкового кодексу - це злочин перед народом. Необхідно в першу чергу довести до кінця процес реформування суспільства, особливо в сфері адміністрування та управління. Необхідно більш раціонально використовувати вивільнені в ході реформ кошти - і в жодному разі не за рахунок скорочення соціальних гарантій», - зазначають у партії.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

36