Парламентські перевибори повинні відбутися в Україні не пізніше листопада. Таку думку в коментарі Forum'у висловила соціолог, директор фонду Демократичні ініціативи ім. Ілька Кучеріва Ірина Бекешкіна.

«26 жовтня - це оптимальна дата для проведення парламентських перевиборів. Вибори необхідно провести максимум до кінця листопада, далі тягнути вже не можна», - сказала Бекешкіна.

Соціолог вважає, що минулі президентські вибори продемонстрували радикальні зміни електоральних настроїв.

«Очевидно, що Партії регіонів доведеться боротися просто за проходження в Раду. За останніми соцданими, вона на межі проходження. Найімовірніше, пройдуть, але про колишній результат і мріяти не доводиться. У комуністів проблема та ж: як подолати прохідний бар'єр. ПР і КПУ - це партії невдахи, що втратили значну частину свого електорату. Це ж стосується і «Свободи», що пройшла з фантастичним результатом 10%. Частину їхнього електорату підбере партія Ляшка. З хорошим результатом пройде «УДАР», а «Батьківщина» навряд чи отримає свої попередні 25%. Їхній результат буде багато в чому залежати від ще одного новачка - партії «Солідарність»», - пояснює вона.

«Виникає питання, з яким результатом пройде ця президентська партія. У соцопитуваннях, якщо як її лідер зазначений Порошенко, то її результат просто блискучий. Але якщо його немає - вона опиняється на межі проходження. Чи вдасться Порошенку зв'язати партію зі своїм ім'ям, враховуючи, що за законом він не має права бути зазначений як голова партії, - найбільше питання майбутніх виборів. Також поки неясно, за якими правилами відбуватимуться вибори: чи будуть мажоритарні округи, відкриті чи закриті списки. Якщо будуть дозволені блоки, то Президент може створити свій блок. Це все вплине на розклад», - переконана Бекешкіна.


 

Тетяна Григор'єва, ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом