Кабінет Міністрів повторно вносить до Верховної Ради проекти законів про зміни до бюджету на 2014 рік, Податкового кодексу України, а також щодо експлуатації та модернізації газотранспортної системи України.

Про це Forum'у повідомили в департаменті інформації та комунікацій з громадськістю секретаріату КМУ.

Зокрема, прем'єр-міністр Арсеній Яценюк 28 липня нагадав, що 24 липня «внаслідок непередбачуваного і без попередження розпаду коаліції були провалені ключові закони, які необхідні для України». Серед цих законопроектів, за словами Яценюка, проекти змін до Державного бюджету України на 2014 рік, Податкового кодексу, а також закон, якого найбільше боїться Російська Федерація, але який потрібен Україні, - про спільну експлуатацію та модернізацію газотранспортної системи України».

Прем'єр також наголосив, що провал цих законопроектів спричиняє відсутність фінансування українських Збройних сил, відсутність коштів на відновлення інфраструктури східних областей, а також зрив програми з Міжнародним валютним фондом і Світовим банком.

Яценюк у тому числі закликав усіх народних депутатів, незалежно від їхнього політичного забарвлення і бажання виграти на наступних парламентських виборах прийти в четвер до Верховної Ради України і проголосувати за ті закони, які необхідні українській державі».

Прем'єр також запевнив, що Міністерство фінансів оприлюднило всю інформацію про використання 8 мільярдів гривень із коштів резервного фонду бюджету, які пішли на підтримку української армії.

Що стосується законопроекту про реформування системи управління газотранспортною системою України, Арсеній Яценюк нагадав, що цей проект закону передбачає, що ГТС залишається у державній власності, а оператором ГТС може бути виключно компанія, в якій держава має контрольний пакет акцій - 51%.

«Решта 49% - виключно компанії з Європейського Союзу і Сполучених Штатів Америки, які мають відповідну сертифікацію і ліцензування. Остаточний список учасників такої операторської компанії затверджується Верховною Радою України. Такими були їхні вимоги, хоча це неконституційно. Для того щоб цей законопроект був ухвалений, щоб росіяни не будували Південний потік, щоб збільшити доходи української газотранспортної системи, прокачування газу і щоб країна не змерзла, - нам потрібно повернутися до цього закону і перестати підігравати росіянам в стінах українського парламенту», - заявив Яценюк.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом