Львів відкликав заявку на проведення зимової Олімпіади-2022 у зв'язку з політичною та економічною ситуацією в Україні. Відповідну заяву опубліковано на сайті Національного олімпійського комітету.

За підсумками дискусії між президентом Міжнародного олімпійського комітету Томасом Бахом, прем'єр-міністром України Арсенієм Яценюком і президентом Національного олімпійського комітету України Сергієм Бубкою всі сторони погодилися, що Львів спрямує свої зусилля в боротьбі за право проведення зимових Олімпійських ігор 2026 і не продовжуватиме боротьбу за Ігри-2022.

Таке рішення обумовлюється нинішнім політичним та економічним становищем в Україні.

«Попередня оцінка, яка була дана робочою групою МОК, свідчить про те, що Львів має величезний потенціал для майбутнього розвитку, - сказав президент МОК. - У моїх розмовах з прем'єр-міністром України та президентом НОК ми зробили висновок, що за нинішніх умов було б надзвичайно важко продовжувати боротьбу за право проведення Олімпійських ігор-2022, але разом із тим, майбутня кампанія України як можливої господині Ігор має величезне значення для країни загалом та українського спорту зокрема».

У свою чергу Яценюк стверджує, що «заявка на 2026 матиме величезний потенціал для економічного відновлення країни і може мати значні переваги для українського суспільства».

«Ми хотіли б подякувати МОК за розуміння, а також за велику допомогу, надану українським спортсменам з усіх куточків країни як морально, так і матеріально», - зазначив президент НОК Сергій Бубка.

Нагадаємо, Україна в листопаді 2013 року подала в Міжнародний олімпійський комітет заявку на право проведення у Львові XXIV зимових Олімпійських ігор 2022 року.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

28