ВАТ «ТВЕЛ» категорично спростовує неправдиві відомості щодо свого палива, які поширюються віце-президентом компанії «Вестінгауз» Майклом Керстом. Про це йдеться в офіційній заяві компанії, текст якої поширений сьогодні, повідомляє «РБК-Україна».

«ТВЕЛ» звертає увагу на те, що компанія «Вестінгауз» раніше неодноразово робила спроби покладання через ЗМІ відповідальності за інциденти зі своїм паливом на українського оператора, заявляючи про низьку культуру роботи НАЕК «Енергоатом» та на ДІЯР України.

«Вестінгауз намагається звинувачувати у своїх невдачах ВАТ «ТВЕЛ», тим самим ставлячи під сумнів професіоналізм і високі компетенції української міжвідомчої комісії, ДІЯР України та НАЕК «Енергоатом». Така поведінка не відповідає принципам ділової етики та добросовісної конкуренції», - йдеться в заяві.

У компанії нагадали, що продовжують успішну взаємодію з НАЕК «Енергоатом» і забезпечують АЕС України ядерним паливом. За час співпраці не було жодного зриву поставок, усі контрактні зобов'язання виконуються в повному обсязі і строго за графіком. З боку українського замовника відсутні які-небудь офіційні претензії до якості російського ядерного палива.

В той же час з паливом компанії «Вестінгауз» для реакторів ВВЕР ситуація, за наявною офіційною інформацією, виглядає не так оптимістично. Так, у Чехії на АЕС «Темелін» протягом декількох років були масові технічні збої і розгерметизації ТВС «Вестінгауз». У 2012 році в Україні проблеми з паливом повторилися.

За результатами роботи спеціальної міжвідомчої комісія українським наглядовим органом був зроблений однозначний висновок, що причиною пошкодження стали конструктивні недопрацювання палива «Вестінгауз» і прийнято рішення, що забороняє подальше його використання.

Нагадаємо, у низці ЗМІ набула поширення заява віце-президента компанії Вестінгауз М. Керста про те, що паливо ВАТ «ТВЕЛ» завдає шкоди паливним збіркам «Вестінгауз» у рамках їхньої спільної експлуатації на Южно-Українській АЕС в Україні.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

33