Питання про створення російсько-українського газотранспортного консорціуму закрите , заявив радник президента РФ Сергій Глазьєв.
«У нас зруйнувалися всі плани щодо створення газотранспортного консорціуму між Росією і Україною, які передбачали зниження ціни на російський газ майже вдвічі. Такий план міг бути реалізований майже рік тому», - сказав Глазьєв в інтерв'ю телеканалу «Россия-24» у вівторок.
Він пояснив, що це сталося через те, що Україна підписала угоду про Європейське енергетичне співтовариство, яка «зобов'язує її дотримуватися європейського регулювання енергетичного сектора - так званого «третього енергетичного пакету».
Глазьєв підкреслив, що тепер «Газпрому» просто нецікаво брати участь в жодній схемі спільних інвестицій у цей проект», повідомляє «Інтерфакс-Україна».
«У тому числі неможливий газотранспортний консорціум, тому що в цьому випадку «Газпром» як частина цього консорціуму не зможе поставляти свій власний газ. Тобто участь України у Європейському енергетичному співтоваристві закриває «Газпрому» можливість одночасно бути учасником газотранспортного консорціуму і постачальником газу», - пояснив радник президента РФ.
Він повідомив, що російська сторона «неодноразово закликала Київ відмовитися від участі у Європейському енергетичному співтоваристві, яке йому нічого не дало».
«Ми говорили, що ви змушуєте «Газпром» будуватиме обхідні гілки, які йдуть у нейтральній юрисдикції», - сказав Глазьєв. На його думку, для України «це суцільні збитки».
Як раніше повідомляв ForUm, прем'єр-міністр Російської Федерації Дмитро Медведєв вважає, що Україні не цікава модернізація її газотранспортної системи за участю Росії.
Кабінет Міністрів України затвердив робочий проект модернізації і ремонту ділянки магістрального газопроводу «Уренгой-Помари-Ужгород». Модернізація газотранспортної системи (ГТС) України вимагає $5,3 млрд інвестицій.
Міністр енергетики та вугільної промисловості України Едуард Ставицький заявив, що Україна розраховує отримати кошти від Європейського інвестиційного банку та ЄБРР на модернізацію ГТС у вересні цього року.
У свою чергу, Росія у переговорах з Україною щодо створення консорціуму з управління газотранспортною системою пропонувала для реалізації білоруський варіант.
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом