Генеральний прокурор Віктор Пшонка не виключає доставку екс-прем'єр-міністра Юлії Тимошенко на судове засідання у справі про зловживання корпорації ЄЕСУ в примусовому порядку. Про це він заявив під час брифінгу в Одесі.
«Тимошенко має бути представлена перед судом, тому в частині її хвороби є висновок судово-медичної експертизи про те, що вона може співпрацювати і зі слідством, і з судом. Може постати перед слідством і судом. Є висновок кваліфікованої авторитетної комісії Міністерства охорони здоров'я, де чітко написано, що курс лікування вона пройшла і підлягає виписці. Тому настане час і не виключено, що державні обвинувачі поставлять питання перед судом, а суд потім зобов'язаний буде винести рішення «так» чи «ні» в частині того, щоб Тимошенко доставили до суду. І вона стане учасником судового процесу», - сказав Пшонка, повідомляє «УНІАН».
Також він зазначив, що навіть якщо Тимошенко не буде доставлена до суду, судове рішення буде прийнято.
«Воно буде. Не сьогодні, так завтра, не завтра, так післязавтра. Це закони України і такі ж закони діють у всьому світі. У всій цивілізованій Європі. Чому Тимошенко вважає, що їй одній надано право ігнорувати рішення судів, не бути на розгляді? Вона каже, що необґрунтовано до неї пред'явлена вимога. Будь ласка, висловлюйтеся і захищайтеся в суді. А слідство вважає, що вона шахрайським шляхом ухилялася від податків. Якщо вона не хоче гласності в суді, щоб там звучали явні приклади цих її шахрайських дій у частині ухилення від податків, це зрозуміло», - підкреслив генпрокурор.
Крім того, він стверджує, що розслідування справ відносно Тимошенко у стадії завершення, і всі вони будуть направлені до суду.
Нагадаємо, у жовтні 2011 року Служба безпеки України порушила проти екс-прем'єр-міністра Юлії Тимошенко кримінальну справу за переведення боргів корпорації ЄЕСУ на бюджет України.
За інформацією прес-центру СБУ, Тимошенко «звинувачується в організації ухилення від сплати податків на загальну суму понад 4,7 млн грн, розкраданні і замаху на розкрадання бюджетних коштів шляхом незаконного відшкодування понад 25 млн грн податку на додану вартість, службовій підробці та в ухиленні від сплати 681 тис. грн прибуткового податку. Методом розкрадання бюджетних коштів було впровадження корпорацією ЄЕСУ фінансової схеми приховування валютної виручки з використанням підконтрольних офшорних компаній».
Тимошенко у 1995-1997 рр.. очолювала корпорацію ЄЕСУ.
У той же час захист наполягає, що справа Тимошенко щодо діяльності ЄЕСУ була закрита у 2005 році законно, і це підтвердив Верховний Суд України.
19 вересня 2012 р. Господарський суд Києва задовольнив позов міноборони Росії у справі щодо боргу ЄЕСУ. Суд зобов'язав Кабмін повернути Міноборони РФ 3,1 млрд грн.
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом