За словами чиновника, перетворення також покликані створити належні матеріальні та організаційні умови для виконання місцевим самоврядуванням власних (самоврядних) і делегованих повноважень, максимально залучити населення до ухвалення управлінських рішень, до держконтролю за законністю таких рішень.
Спеціаліст продовжила, що реформування місцевого самоврядування передбачає, зокрема, законодавче визначення вимог до якості адміністративних і соціальних послуг населенню органами місцевого самоврядування базового та регіонального рівня, включаючи критерії оцінки якості цих послуг. «Причому жителі, об'єднані постійною територією проживання, яка не є самостійною адміністративно-територіальною одиницею, зможуть ініціювати створення органів самоорганізації населення - чи ж посаду старости», - уточнила вона.
Чиновник також додала, що протягом місяця влада і громадські ради Києва повинні обговорити концепцію, розробити і подати в Кабмін узагальнені пропозиції щодо внесення змін до проекту. «При цьому необхідно враховувати специфіку міста з його особливим статусом столиці України», - акцентувала Ставнійчук.
У свою чергу, глава КМДА Олександр Попов зазначив, що столична влада постійно наголошує на необхідності докорінної зміни системи місцевого самоврядування, яка передусім має бути орієнтована на децентралізацію владних повноважень і збільшення економічного потенціалу територіальних громад. «Зміни в системі місцевого самоврядування, ініційовані Києвом, повинні стати взірцем для всієї країни. Так, ми виступили ініціаторами розробки проекту закону про повернення столиці 100% податку на доходи фізосіб, оскільки переконані, що місцеві громади мають право на свій розсуд витрачати кошти, сплачені ними до бюджету у вигляді податків», - підкреслив голова КМДА.
Президент України Віктор Янукович розкритикував нинішню систему самоврядування і заявив, що найближчим часом в Україні буде затверджена Концепція розвитку місцевого самоврядування.
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом