У тестах зовнішнього незалежного оцінювання (ЗНО) з історії України та всесвітньої історії зменшено кількість завдань - з 60 до 55, і, відповідно, скорочено час на їх виконання зі 150 до 135 хвилин.
Про це повідомляється на сайті Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України з посиланням на директора Українського центру оцінювання якості освіти Ірину Зайцеву.
«Дійсно, кількість тестових завдань з деяких предметів зменшено для того, щоб підвищити їх якість. І хоча тепер в тестах з фізики 34 завдання замість 36, час на виконання залишиться тим же - 180 хвилин.
Зокрема, скорочено кількість завдань з вибором однієї правильної відповіді. Замість цього збільшено кількість відкритої форми з короткою відповіддю. Отже, зменшено кількість завдань, де можливо вгадування відповідей, шляхом розвантаження цієї частини тесту від завдань, що вимагають громіздких обчислень», - сказала Зайцева.
За її словами, підвищена значущість частини тесту, в якій абітурієнти вирішують завдання і самостійно вписують числову відповідь. «Максимальна кількість балів за виконання таких завдань становить 20 з 56. Щодо банку тестів, то він наповнюється. Міністр Дмитро Табачник оголосив, що за два роки ми повинні створити повноцінний банк тестових завдань, і це виконується. Це моя відповідь тим, хто сумнівається. Тому завдань вистачить усім», - переконана директор центру.
Зайцева також повідомила, що певні зміни торкнулися і тестів з іноземних мов. «Для підвищення точності вимірювання критерії оцінювання власного висловлювання з іноземних мов піддалися змінам як у своїй структурі, так і в системі оцінювання.
Наприклад, кількість комунікативних ситуацій зменшено з 4 до 3. Вилучено критерій оцінювання «Логічність і послідовність викладу». Переглянута система оцінювання власного висловлювання за критеріями «Лексика і граматика», передає «УНІАН».
«Встановлено нові інтервали кількості помилок і балів: 0 - 2 замість 0 - 3, що виставлять під час оцінювання мовного оформлення власного висловлювання», - уточнила вона.
«Для підвищення точності вимірювання за рахунок вдосконалення критеріїв оцінювання власного висловлювання у тестах з української мови і літератури, а також російської мови переглянута система оцінювання за критеріями 6а (орфографія і пунктуація), 6б (лексика, граматика і стилістика) - встановлені нові інтервали кількості помилок і балів (0 - 4 замість 0 - 6), які виставляються під час оцінювання мовного оформлення власного висловлювання. Сподіваємося, що такі зміни в критеріях оцінювання з української, російської та іноземної мов дадуть можливість підвищити якість перевірки бланків Б. Зменшено кількість завдань у тестах з історії України та всесвітньої історії - з 60 до 55. Відповідно, і часу на їх виконання буде відведено менше - 135 хвилин замість 150», - зазначила Зайцева.
Як повідомляв ForUm, 4 січня розпочато реєстрацію осіб, які виявили бажання взяти участь у зовнішньому незалежному оцінюванні. Згідно з порядком ЗНО, майбутні абітурієнти матимуть можливість подати реєстраційні документи до 5 березня.
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом