В Україні після набуття чинності з 20 листопада нового Кримінального процесуального кодексу кількість осіб, узятих під варту, зменшилася в 4,5 рази.
Про це на брифінгу повідомив радник Президента України, керівник Головного управління з питань судоустрою Адміністрації Президента Андрій Портнов.
За його словами, в період з 20 листопада по 20 грудня кількість осіб, узятих під варту, склала 450 осіб.
При цьому Портнов зауважив, що 90% тих, хто утримується в СІЗО, є особами, підозрюваними у скоєнні тяжких або особливо тяжких злочинів.
Також він додав, що за клопотаннями податкової служби під варту в Україні за цей період було взято всього одну людину, за клопотанням СБУ - всього 5 чоловік.
«Це стало результатом того, що Кримінальний процесуальний кодекс позбавив Службу безпеки і податкові органи повноважень щодо розслідування злочинів», - нагадав Портнов, повідомляє «УНІАН».
Він зазначив, що завдяки введенню нового КПК в Україні стало в п'ять разів менше клопотань про позбавлення волі: якщо раніше щомісяця таких клопотань було більше 3,5 тис., то за останній місяць надійшло всього 600.
Також Портнов повідомив, що суди почали застосовувати на практиці такі засоби, як запорука і особиста порука, замість позбавлення волі.
«Ми переконані, що розуміння виняткового характеру такої міри, як позбавлення волі людини, починає вкорінюватися у свідомості правоохоронців», - сказав Портнов.
Нагадаємо, 13 квітня 2012 року Верховна Рада прийняла Кримінальний процесуальний кодекс України.
14 травня Президент України Віктор Янукович підписав Кримінальний процесуальний кодекс.
Документ був опублікований 19 травня в газеті «Голос України» (№90-91 від 19 травня 2012 р.). Кодекс набув чинності через 6 місяців з дня його опублікування.
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом