Початок роботи українського парламенту нового скликання і формування уряду створюють сприятливі передумови для активізації демократичних і економічних реформ, а також подальшої реалізації стратегічного курсу на європейську інтеграцію. Про це заявив голова Верховної Ради України Володимир Рибак у вівторок під час зустрічі з колишнім президентом Республіки Польща Александром Кваснєвським і колишнім президентом Європейського Парламенту Петом Коксом, повідомили ForUm'у в прес-службі ВР.

Верховна Рада, сказав він, надає великого значення взаємодії з Європейським Парламентом з широкого кола питань, у тому числі в рамках діяльності місії уповноважених представників ЄП.
Керівник парламенту зазначив, що для нього важливі оцінки попередніх підсумків діяльності місії у цьому році, а також бачення можливих шляхів сприяння з боку Верховної Ради виконанню їх мандату. «Цього вимагають як реформаторські зусилля в Україні, так і співпраця нашої держави з Євросоюзом», - сказав він.

Нинішній етап у відносинах Україна-ЄС, зазначив Рибак, є особливо важливим. «Ми цінуємо посилену увагу Євросоюзу до питань подальшого розвитку співробітництва з нашою державою», - сказав він.

За його словами, в Україні розглядають висновки Ради ЄС у закордонних справах щодо України, схвалені 10 грудня 2012 р., а також Резолюцію Європейського парламенту від 13 грудня 2012 р. про ситуацію в Україні «як свідчення прихильності ЄС подальшому поглибленню двосторонніх відносин шляхом підписання Угоди про асоціацію з Україною».
Голова ВР зазначив, що в Україні за короткий період багато зроблено у напрямі реформування системи правосуддя у відповідності з європейськими стандартами, зокрема, набув чинності новий Кримінально-процесуальний кодекс. «Ми розуміємо необхідність подальшої роботи в напрямі реформування судової системи за активної участі європейських експертів. Зокрема, проблематиці судової реформи буде присвячено наступне засідання Конституційної асамблеї наприкінці лютого – на початку березня 2013 року», - сказав Рибак.
У цьому контексті він підкреслив, що в Україні вітають «чіткий сигнал, що міститься в резолюції Європейського парламенту від 13 грудня цього року, про необхідність надання ЄС активного сприяння Україні у її реформаторських зусиллях». «Ми вдячні нашим партнерам у ЄС за пропозиції в частині шляхів реформування системи верховенства права в Україні», - додав Рибак.

Керівник парламенту зазначив, що Україна зацікавлена ​​у якнайшвидшому підписанні Угоди про асоціацію з ЄС, зазначивши, що особливої ​​уваги заслуговує поглиблена і всеохоплююча зона вільної торгівлі, яка може бути створена після підписання Угоди. «Нам потрібно якомога швидше впроваджувати європейські стандарти у життя», - заявив Рибак.

У свою чергу, Квасьневський висловив сподівання, що Угода про асоціацію буде підписана вже за нинішньої каденції Верховної Ради України. Голова ВР також повідомив, що найближчим часом буде продовжено роботу в напрямі подальшого вдосконалення виборчого законодавства. «Ми не залишили без уваги думку міжнародної спільноти за оцінкою парламентських виборів в Україні. Всі зауваження будуть ретельно проаналізовані, а виявлені недоліки будуть обов'язково враховані в подальшій роботі. У цьому контексті ми готові продовжувати співпрацю з ЄС і Радою Європи», - сказав він.

Кваснєвський і Кокс зазначили, що однією з головних цілей їхньої місії було сприяння налагодженню діалогу щодо євроінтеграційних перспектив України. За словами Кокса, «амбітною метою» місії було, зокрема, створення умов для виконання Україною вимог, що містяться в рекомендаціях європейських інститутів.

Керівники місії висловили думку про важливість створення в парламенті і в українському суспільстві «атмосфери для досягнення консенсусу щодо євроінтеграції України».
Як повідомляв ForUm, Україна і ЄС розпочали переговори щодо Угоди про асоціацію у 2007 році і завершили їх у грудні 2011 року. 30 березня цього року Угода була парафована сторонами.

У прийнятих висновках Ради ЄС з питань зовнішньої політики кажуть, що підписання Угоди про асоціацію може відбутися до листопада 2013 року, якщо українська влада продемонструє суттєвий прогрес у вирішенні означених Європейським союзом проблем.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

278