Високий представник Європейського Союзу з міжнародних справ і політики безпеки Кетрін Ештон підкреслила, що ЄС щиро бажає Україні прогресу на шляху реформ, модернізації економіки та демократичних перетворень, а також у реалізації європейського вибору. Про це вона сказала у ході телефонної розмови з виконувачем обов'язків прем'єр-міністра України Миколою Азаровим.
Як повідомляє Департамент інформації та комунікацій з громадськістю секретаріату КМУ, Ештон поінформувала Азарова про висновки Ради ЄС у закордонних справах щодо України.
За її словами, рада ЄС із закордонних справ підтвердила залучення України до співпраці у напрямі політичної асоціації та економічної інтеграції на основі спільних цінностей.
У зв'язку з цим представник ЄС повідомила про готовність провести саміт Україна-ЄС у Люксембурзі влітку 2013 року. Вона також переконана у підписанні Угоди про асоціацію під час Вільнюського саміту Східного партнерства у листопаді 2013 року.
Ештон висловила впевненість, що Україна успішно виконає узгоджений з ЄС порядок денний асоціації та забезпечить реформування виборчого законодавства, судової системи, конституційні перетворення.
У свою чергу, Азаров подякував представнику ЄС за бажання вести конструктивний, відвертий діалог і за позитивну оцінку перспектив співпраці України з Євросоюзом.
Він також привітав рішення Ради ЄС у закордонних справах і заявив, що це хороший сигнал до подальшого поглиблення співпраці. Азаров підкреслив, що Україна рішуче налаштована виконати порядок денний асоціації та підписати відповідну угоду. «Ми також готові до запуску нових форматів діалогів з ЄС щодо реформування системи правосуддя, вдосконалення виборчого законодавства, поліпшення бізнес-клімату в Україні», - заявив він.
Сторони домовилися підтримувати особистий постійний діалог у процесі підготовки підписання Угоди про політичну асоціацію, включаючи всеохоплюючу зону вільної торгівлі між Україною та ЄС.
Як повідомляв ForUm, підписання Угоди про асоціацію може відбутися до листопада 2013 року, якщо українська влада продемонструє суттєвий прогрес у вирішенні означених Європейським Союзом проблем.
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом