Україна засуджує будь-які спроби реабілітації і героїзації нацистської ідеології, проте не вважає текст прийнятої Генасамблеєю ООН резолюції про неприпустимість героїзації нацизму цілком збалансованим через оцінки дій Української повстанської армії.
Про це сьогодні під час телемосту Москва-Київ на тему «Героїзація нацизму. Чи можна залишитися осторонь?» заявив керівник департаменту інформаційної політики МЗС України Олег Волошин.
Нагадаємо, в кінці листопада Генеральна асамблея ООН ухвалила резолюцію «Героїзація нацизму: неприпустимість певних видів практики, які сприяють ескалації сучасних форм расизму, расової дискримінації, ксенофобії і пов'язаної з ними нетерпимості». Українська делегація утрималася під час голосування.
«Для української влади, для переважної частини населення немає ніякого предмету дискусії з питання про те, що будь-які спроби реабілітації нацистської ідеології неприпустимі. Але зовсім інше питання, наприклад, Українська повстанська армія, учасники якої продовжували воювати проти радянської влади з 1945 року по 1952-й. Як цю боротьбу можна кваліфікувати як пособництво нацизму?», - цитують Волошина «РІА Новини».
Зі свого боку заступник голови комітету Ради Федерації РФ з конституційного законодавства, правових і судових питань, розвитку громадянського суспільства Олександр Савенков, який брав участь у телемості, зазначив, що Друга світова війна закінчилася вироком Нюрнберзького міжнародного військового трибуналу, і підкреслив, що «це і є та правова основа, на якій нам усім слід будувати своє ставлення до нацизму».
Нагадаємо, Українська повстанська армія (УПА) була створена у 1942 році як бойове крило Організації українських націоналістів (ОУН) і в роки Великої Вітчизняної війни воювала як з німецькими військами, так і з частинами Червоної Армії. Героїзація УПА та її лідерів - Степана Бандери та Романа Шухевича - викликає критику з боку багатьох ветеранів Великої Вітчизняної війни і політиків, які звинувачують бандерівців у співпраці з нацистами. У той же час значна частина українського суспільства, яка проживає переважно на заході країни, вважає Бандеру і Шухевича національними героями. У багатьох містах центральні вулиці названі їхніми іменами.
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом