До запуску в експлуатацію газопроводу «Південний потік» Україна має можливість зберегти значення своєї газотранспортної системи для транзиту російського газу в Європу.

Про це заявив президент Російського газового товариства, перший заступник голови Комітету Держдуми з економічної політики, інноваційного розвитку та підприємництва Валерій Язєв.

«Сьогодні, на мій погляд, шанс ще є в України. Ми варимо тільки першу нитку. Треба вписувати у цей міжнародний проект Україну, залучати російський «Газпром» до експлуатації української ГТС для того, щоб вона була і надалі затребувана», - сказав Язєв.

Відповідаючи на запитання, чи може РФ у такій ситуації відмовитися від реалізації всіх чотирьох ниток газопроводу, він сказав: «Це справа жива, не дарма чотири нитки і не обов'язково їх всі в експлуатацію відразу пускати. Я вважаю, що для України ще шанс є зберегти потребу своєї ГТС. Україна поводиться абсолютно недалекоглядно у переговорах з «Газпромом» і РФ. Поки варимо першу нитку, ви повинні знайти механізм співпраці на ниві української ГТС. Якщо сидіти на ній, як собака на сіні, завтра вона буде не потрібна».

При цьому він підкреслив, що особливо цінна частина української ГТС - це підземні сховища газу, розташовані на заході України, повідомляє «УНІАН».

Також він нагадав, що попередні переговори з цього питання закінчилися безрезультатно, хоча тривали кілька років.

За словами Язєва, ГТС України чекає складна доля після запуску в експлуатацію «Південного потоку» у 2019 році.

Він зазначив, що після запуску в експлуатацію цього маршруту деякі обсяги російського газу будуть транспортуватися через Україну. «Якийсь обсяг для транзиту залишиться. Однак економіка експлуатації будь-якої ГТС визначається завантаженням. Якщо вона буде далека від номінальної, то не буде грошей на її утримання, ремонт, обслуговування та експлуатацію», - сказав Язєв.

За його словами, в України можуть залишаться настільки низькі обсяги для транспортування газу, що це стане недоцільним для самої української сторони.

На думку Язєва, також все залежатиме від темпів зростання споживання газу в Європі.

Нагадаємо, 7 грудня ц.р. президент Росії Володимир Путін особисто дав старт початку будівництва морської частини газопроводу «Південний потік» в обхід території України.

Передбачається, що перші постачання газу почнуться у 2015 році. У 2016-му планується поставити 15,75 млрд куб. м газу, у 2017-му - 31,5 млрд. куб. м, у 2018-му - 47,25 млрд куб. м і в 2019-му газопровід вийде на проектну потужність - 63 млрд куб. м.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

310