Голова Верховної Ради Володимир Литвин вважає, що кількість парламентських комітетів слід зменшити, але припускає, що в новій Верховній Раді їх буде більше, ніж на даному етапі. Про це він заявив в інтерв'ю «Інтерфакс-Україна».

«На мій погляд, нинішня кількість комітетів надмірна, вони дублюють один одного. Необхідність у деяких з них відпала у зв'язку з проведенням судової реформи. Якщо виходити з інтересів держави, то кількість комітетів варто зменшити до двох десятків. Нагадаю, що зараз у парламенті 27 комітетів», - сказав він.

У той же час спікер парламенту зазначив, що «така постановка питання не буде сприйнята», і не виключив, що в процесі пошуку компромісу кількість комітетів може збільшитися.

Також, на його думку, логічно було б надати право вибирати комітети найбільшій фракції, і далі по спадній. «Але я не тішу себе ілюзіями. Швидше за все, цей принцип не спрацює. Тоді фракціям потрібно домовитися, які комітети мають відійти опозиції: наприклад, комітет з питань свободи слова та інформації і низка інших. Але це вже буде предметом міжфракційного торгу», - зазначив він.

Відповідаючи на запитання, як у цьому випадку бути з депутатами-мажоритарниками, Литвин відповів:

«Мажоритарники, які не ввійшли до тієї чи іншої фракції, будуть просто присутніми при розподілі комітетів і навряд чи отримають керівні посади. Не виключаю, що фракції продемонструють зневажливе ставлення до мажоритарників навіть у питанні підтримки їх входження в той чи інший комітет».

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

250