В Україні розроблена потужна нормативно-правова база щодо охорони родючості ґрунтів. Однак для удосконалення системи охорони родючості ґрунтів на державному рівні необхідно використовувати досвід інших країн, зокрема Німеччини, де врожайність злакових складає більше 100 центнерів з гектара, повідомляє прес-служба Міністерства аграрної політики та продовольства України.
Важливість охорони родючості ґрунтів і їх збереження на сьогодні усвідомлена багатьма провідними країнами світу, де законодавчо закріплена й успішно реалізується відповідна державна політика. Зокрема, для України найбільш прийнятним і цінним у цьому напрямі є досвід Німеччини, де більше 53%, тобто 19,1 мільйона гектарів, загальної території країни використовуються як сільськогосподарські угіддя. Також варто зазначити, що врожайність злакових у цій країні досягає 100 центнерів з гектара.
На сьогодні реалізація державної політики щодо охорони ґрунтів у Німеччині здійснюється двома методами: консультативно-просвітницьким та економічним (субсидування). Для безкоштовної консультації фермерів щодо заходів для збереження ґрунтів у хорошому стані існують спеціальні аграрні палати, які знаходяться в кожному регіоні країни. Основними заходами щодо охорони ґрунтів є дотримання сівозмін, сівба покривних і підсівних культур на зимовий період.
Що стосується субсидування, то з бюджету Європейського Союзу і Німеччини виділяються прямі виплати фермерам в обмін на дотримання ними стандартів захисту навколишнього середовища, проведення сівозмін і збереження ґрунтів у хорошому стані. У Німеччині розроблена система виплати субсидій, які стають додатковим доходом для фермера, заохочуючи його доглядати за ґрунтами.
Таким чином економічне стимулювання забезпечує ефективну реалізацію державної політики у сфері раціонального використання та збереження ґрунтів у Німеччині.
Тому, спираючись на успішний досвід Німеччини у сфері охорони родючості і збереження ґрунтів, Україна продовжуватиме удосконалювати державну політику в цьому напрямку.
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом