У Євразійської економічної комісії до кінця не розуміють суті пропозиції України про співпрацю за формулою «3+1», але готові поглиблювати співпрацю.
Про це на брифінгу у Москві сказав міністр торгівлі Євразійської економічної комісії Андрій Слєпнєв.
«Ми до цього часу не повною мірою розуміємо, що означає формула «3+1». З математичної точки зору я розумію, що це таке, а от з точки зору взаємодії між Україною та МС ми не до кінця розуміємо саму суть пропозиції», - сказав Слєпнєв.
При цьому він підкреслив, що ЄЕК більш ніж налаштована на активізацію відносин з Україною, і це підтверджується діями, повідомляє «УНІАН».
Він повідомив, що 28 листопада у Москві пройде перше засідання координаційної групи діалогу з торгових питань, на якому з боку ЄЕК братиме участь він і міністр Петро Порошенко - з боку України.
Як зазначив Слєпнєв, домовленість щодо проведення такого діалогу була досягнута у ході зустрічі прем'єр-міністра України Миколи Азарова та голови ЄЕК Віктора Христенка.
«Наша мета - зняття бар'єрів, сприяння торгівлі, гармонізація і зближення технічного регулювання, надання більше інформації про взаємодію у рамках МС і законодавстві нашого інтеграційного об'єднання», - підкреслив він.
На його думку, така обізнаність і більше зближення будуть сприяти більш тісному партнерству. «Ми налаштовані на кооперацію і взаємодію, зміцнення зв'язків», - додав Слєпнєв.
При цьому він нагадав, що Україна хоче стати спостерігачем при ЄЕК. «Українська сторона проявляє активну увагу до наших процесів. Зокрема, на останній зустрічі, яка була у вересні (зустріч Азарова і Христенка у Києві. - Ред.) було зроблено заяву про те, що Україна хотіла б отримати статус спостерігача при наших інтеграційних органах і тісніше взаємодіяти», - сказав Слєпнєв.
За його словами, ця пропозиція зараз розглядається в ЄЕК з урахуванням правової бази, яка поки не передбачає статусу спостерігача. «Тим не менше, ми розуміємо, про що йдеться і що мається на увазі. Ми, зі свого боку, не проти, а навіть навпаки - «за», - сказав він.
Міністр підкреслив, що кроки України стосовно ратифікації угоди про ЗВТ СНД були дуже важливі. «Саме Україна запустила цей договір у силу. Ми це пам'ятаємо, знаємо і цінуємо, а також розуміємо, що тут більше, ніж просто ратифікація чергового договору. Це була певна політична дискусія і певний політичний вибір, який підкреслює зацікавленість України у розвитку економічних зв'язків з нашим об'єднанням, що відповідає нашим завданням», - сказав Слєпнєв.
Він переконаний, що якщо буде менше політики, а більше справ - формула співпраці України і МС буде ясна.
Нагадаємо, у червні 2011 року Президент України Віктор Янукович висловився за підписання рамкової угоди щодо співпраці України з Митним союзом Білорусі, Казахстану і РФ у форматі «3+1», але Росію це поки що не влаштовує.
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом