Реформа державної служби в Україні повинна проходити у відповідності з європейськими стандартами. Про це, як повідомляє кореспондент ForUm'у, на прес-брифінгу заявив керівник першого відділу програм допомоги «Управління та права людини» Представництва ЄС в Україні Олександру Альбу.

«Реформа державної служби повинна зосередитися на основних принципах державного управління», - сказав він.

За його словами, необхідно чітко визначити сфери діяльності, впровадити розмежування між політичними та адміністративними позиціями у держслужбі.

Крім того, потрібно розробити механізми забезпечення стабільного кар'єрного розвитку держслужби, процедур прийому на роботу, які ґрунтуються на досягненнях людини. Важливий і достатній рівень захисту держслужбовця від несправедливого звільнення або переслідування з боку керівництва, а також збалансована і прозора система оплати праці.

Представник ЄС також вважає важливим виробити єдиний підхід до управління держслужбою. «Крім необхідності ефективної держслужби у законодавстві важливо, щоб органи державної влади країн - Східних партнерів - зробили кроки, спрямовані на ефективність державної політики. Важливо об'єднати політику діалогу між країнами ЄС і партнерськими урядами», - сказав він.

Альбу зазначив, що Єврокомісія буде і надалі підтримувати євроінтеграційні прагнення України. За його словами, у нашій країні працюють програми, розраховані на вдосконалення законодавства, напрацювання інструментів і т.д. Зокрема, Європа запланувала виділити на програму SIB 173 млн євро для п'яти країн - Східних партнерів на розвиток у 2011-2015 рр.

Україна ще не отримувала коштів за даною програмою, але, за словами Альбу, після затвердження низки проектів наша країна отримає 40-50 млн євро на реформування.

Але вже сьогодні в країні працює багато проектів, зокрема, 21 проект щодо програми Twinning вже завершено, 11 втілюються, 5 на стадії розробки і будуть втілюватися у 2013 році.

У свою чергу, представник Нацагенства України з питань державної служби, директор центру адаптації держслужби до стандартів ЄС Марина Канавець додала, що в країні впроваджуються 58 проектів Twinning.

«Інструменти Twinning та TAIEX впроваджуються в Україні з 2005 року, і щороку показники поліпшуються», - зазначила вона.

Завідувач відділу торгово-економічного, секторального та транскордонного співробітництва з ЄС Управління з питань європейської інтеграції Адміністрації Президента України Леонід Пирожков підкреслив, що «європейська інтеграція є незмінним пріоритетом нашої держави, орієнтиром для внутрішнього розвитку. Сьогодні співпраця з ЄС здійснюється у багатьох галузях... Основний напрям - укладення договору про Асоціацію, створення зони вільної торгівлі, що передбачає в Україні здійснення широкомасштабних реформ».

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

431