Експерти вважають, що Партія регіонів відмовилася від підтримки своїх кандидатів у Києві, щоб не давати приводів міжнародному співтовариству звинувачувати правлячу партію у тиску на виборчі органи. Таку думку висловив керівник Інституту медіа-моделювання та політико-економічного аналізу «Перспектива» Євген Черненко.

«Ми бачимо, що навіть у тих округах, де перемога або лідерство опозиційних кандидатів дуже спірне, де представники партії програють буквально десятки голосів, Партія регіонів не вживає кроків щодо відстоювання своїх кандидатів. Так, наприклад, лояльна до партії влади Галина Герега, яка відстає від Андрія Іллєнка менш ніж на двісті голосів, залишилася наодинці з потужною структурою «Свободи». В окрузі №211 кандидат від ПР Ігор Лисов, маючи на даний момент мінімальне відставання від опонента, по суті, веде боротьбу за голоси не з Сергієм Терьохіним, а з усією Об'єднаною опозицією. У той час як опозиційні партії кинули всі сили, щоб будь-яким способом провести своїх кандидатів у спірних округах, Партія регіонів самоусунулася від процесу», - зазначив Євген Черненко.

«Ви чули, щоб Партія регіонів провела хоча б один мітинг у Києві на підтримку свого кандидата? Щоб лідери партії їздили по округах, особисто відстоюючи своїх або лояльних кандидатів? Я - ні. У той же час і «Свобода» і «Удар», а тим більше Об'єднана опозиція днюють і ночують в окружкомах», - сказав Євген Черненко.

За його словами, в експертному середовищі існує думка, що Партія регіонів дала жорстку установку провести у Києві прозорі і чесні вибори. «Наскільки я знаю, Партія регіонів дуже жорстко поставила питання перед своїми кандидатами: ніяких сумнівних технологій. І ця вказівка ​​ була дотримана. У свою чергу, у кандидатів від опозиції у цьому плані були розв'язані руки. У мене немає точної інформації, але ті повідомлення, які публікують ЗМІ, про те, що кандидати від опозиції, наприклад, Ляпіна, той же Терьохін, навідріз відмовляють у перерахунку голосів, дають привід припускати, що з боку опозиційних кандидатів якісь сумнівні технології таки застосовувалися», - зазначив керівник Інституту медіа-моделювання та політико-економічного аналізу.

Нагадаємо, що в окрузі №215 представник «Свободи» Андрій Іллєнко з перевагою менш ніж у 200 голосів здолав главу Київради Галину Герегу. В окрузі №216 Ксенія Ляпіна перемогла Олександра Супруненка. При цьому Супруненко наполягав на відкритому перерахунок голосів, проте Ляпіна заблокувала процедуру. Триває підрахунок голосів в окрузі №211, де представник БЮТ Сергій Терьохін з мінімальною перевагою випереджає представника Партії Регіонів Ігоря Лисова. Лисов також наполягає на прозорому, відкритому перерахунку голосів, проте опозиція, яка чинить серйозний тиск на ОВК, блокує процедуру.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

335