Сполучені Штати Америки і Європейський Союз зацікавлені у прозорому і оперативному встановленні результатів виборів до Верховної Ради України. Про це, як повідомили ForUm'у у прес-службі ЦВК, заявили надзвичайний і повноважний посол США в Україні Джон Теффт і посол ЄС в Україні Ян Томбінський у ході зустрічі з головою Центральної виборчої комісії Володимиром Шаповалом.

«Ми дуже сподіваємося, що робота з підрахунку голосів та пов'язані з цим проблеми будуть вирішені з належною увагою до волевиявлення виборців. Адже перш за все саме вони повинні бути впевнені у правильності підрахунку. А ми, у свою чергу, хотіли б бути впевнені, що парламент, який буде обраний за результатами виборів, матиме легітимний мандат», - зазначив Томбінський.

«Ми поділяємо стурбованість, висловлену у заявах і звітах міжнародних організацій щодо нинішніх парламентських виборів в Україні. Разом з тим, сподіваємося, що процес підрахунку голосів буде завершений швидше. Головне, щоб при цьому було повністю відображено волевиявлення українських громадян», - сказав Теффт.

Під час розмови сторони також обговорили завершальний етап виборчого процесу.

Голова ЦВК окремо зупинився на проблемних одномандатних округах. «У«мажоритарних» округах ЦВК зробила все можливе у рамках закону, щоб максимально прискорити встановлення результатів голосування», - заявив Шаповал.

Крім того, він висловив свою думку щодо чинного механізму формування персонального складу окружних та дільничних виборчих комісій, який встановлений Законом «Про вибори народних депутатів України», визнавши, що цей механізм себе не виправдав.

«Для мене є певною загадкою, чому законодавець змінив підхід до формування виборчих комісій, який існував на попередніх парламентських виборах, і чому відійшли від балансу 50 відсотків складу - від опозиції у парламенті, решта 50 - від провладних партій», - зазначив він.

При цьому Шаповал нагадав, що прийняття у минулому році нового Закону «Про вибори народних депутатів України» стало компромісним рішенням різних політичних сил, представлених у парламенті.

На завершення зустрічі посол ЄС в Україні та посол США в Україні зазначили, що їхнім прагненням у майбутньому співробітництві є, зокрема, експертна підтримка у процесі вдосконалення виборчого законодавства України, яке, на їхню думку, є необхідним.

У свою чергу, голова ЦВК подякував за активну роботу міжнародних спостерігачів на виборах народних депутатів та за запропоноване співробітництво.

Нагадаємо, за офіційними даними ЦВК, явка виборців на виборах до парламенту України, за даними з 225 округів, склала 57,99%.

Як повідомляв ForUm, міжнародні спостерігачі у своїх попередніх висновках про парламентські вибори в Україні констатували низку недоліків організації та проведення волевиявлення, всі ці зауваження будуть враховані, заявляють у Міністерстві закордонних справ України.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

734