Прем'єр-міністр України Микола Азаров вважає високий ступінь збігу офіційних результатів виборів ЦВК, екзит-полів і соцопитувань на парламентських виборах 2012 року класикою чесного і демократичного волевиявлення громадян. Про це він заявив під час зустрічі у вівторок з послом США в Україні Джоном Теффтом, повідомляє Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату КМУ.

«Дані, оприлюднені на сайті ЦВК, у цілому співпадають з даними екзит-полів і тими даними, які були представлені соціологами. Це класичний приклад проведення вільних, демократичних виборів. Про які фальсифікації можна говорити, якщо практично повністю співпали офіційні дані з даними екзит-полів?» - зазначив Азаров.

Він підкреслив, що уважно вивчає звіти, повідомлення та оцінки спостерігачів, які оприлюднюються.

«Для нас надзвичайно важливі об'єктивні оцінки, і ми робимо з них висновки для того, щоб поліпшити у майбутньому практику проведення демократичних виборів. І ми вдячні спостерігачам за їхні оцінки та зауваження. У той же час, коли нам пред'являють претензії, я б хотів, щоб такі претензії були предметними. У деяких звітах я не побачив жодного конкретного прикладу порушень. І я був би вдячний місіям, щоб вони надали нам такі конкретні приклади, щоб ми могли у них об'єктивно розібратися», - підкреслив Азаров.

«Безпрецедентні зусилля української влади щодо забезпечення прозорості та демократичності парламентських виборів повністю виправдалися», - вважає глава уряду.

Микола Азаров та Джон Теффт обговорили питання подальшого розвитку двосторонніх відносин.

«Ми задоволені динамікою українсько-американських відносин на вищому рівні. Ми зацікавлені у поглибленні нашої співпраці з США у сфері розвитку демократії, проведення соціально-економічних та інституціональних реформ, нерозповсюдження зброї масового ураження, забезпечення ядерної безпеки, залучення американських інвестицій у сферу науки і технологій, модернізації енергетичного комплексу тощо», - сказав глава уряду.

Він зазначив, що подальший розвиток двостороннього політичного та економічного діалогу з США є одним із пріоритетів українського уряду.

Як повідомляв ForUm, міжнародні спостерігачі у своїх попередніх висновках про парламентські вибори в Україні констатували низку недоліків організації та проведення волевиявлення, всі ці зауваження будуть враховані, заявляють у Міністерстві закордонних справ України.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

431