Загальний баланс сил у новій Верховній Раді не зміниться. Про це, як передає кореспондент ForUm'у, у ході відеомосту Москва-Київ на тему «Парламентські вибори в Україні: підсумки та перспективи» заявив глава Центру політичного аналізу «Пента», політолог Володимир Фесенко.

«Вже зараз вимальовується конфігурація, при якій Партія регіонів отримає близько 200 депутатських мандатів. Однопартійної більшості не буде, але за рахунок приблизно 50 позапартійних депутатів-мажоритарників вони сформують достатньо стійку парламентську більшість. Навіть без комуністів. Вони залишаться в резерві», - вважає політолог.

Тим часом опозиція, за прогнозами Фесенка, буде вести діалог про створення великої коаліції, через що у парламенті можуть сформуватися два протиборчі табори.

На його думку, такі переговори, найімовірніше, будуть приховані від сторонніх очей.

У свою чергу, керівник Центру українських досліджень Інституту Європи РАН Віктор Мироненко висловив думку, що в українській політиці після виборів мало що зміниться. «У мене склалося враження, що це були вибори втомлених: влади, втомленої управляти у складній економічній ситуації, опозиції, яка втомилася бути в опозиції, і виборців, які втомилися від виборів, які нічого не змінюють. Але кураж навіть на цих втомлених виборах був, тому можливість політичних змін зберігається», - підсумував Мироненко.

Нагадаємо, 28 жовтня в Україні відбулися вибори до Верховної Ради. Згідно з попередніми даними з 225 округів, явка виборців на виборах станом на 20:00 неділі склала 57,99%.

За даними екзит-полів, у парламент проходять п'ять партій.

За результатами підрахунку 50,32% протоколів, Партія регіонів набрала 35,04%, партія «Всеукраїнське об'єднання «Батьківщина» - 21,96%, КПУ - 14,91%, партія «УДАР» Віталія Кличка - 12,88%, ВО «Свобода» - 8,33%.

Голова ЦВК Володимир Шаповал заявив сьогодні, що попередні результати виборів за електронними протоколами будуть відомі вже у середу.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

324