Президенти України і Росії Віктор Янукович і Володимир Путін у понеділок планують обговорити розвиток економічних зв'язків між країнами, зокрема вирішити деякі аспекти так званої «газової теми», а також обговорити прогрес у переговорах з Азово-Керченського врегулювання, повідомила прес-служба президента РФ.

Як наголошується в релізі прес-служби, основну увагу на переговорах планується приділити обговоренню стану та перспектив розвитку економічних зв'язків у таких пріоритетних сферах, як енергетика, транспорт, космос, мирний атом.

Незважаючи на низку розбіжностей у підходах щодо деяких аспектів «газової теми» - таких як, зокрема, ціноутворення і обсяг газу, що закупляється Україною, - сторони продовжують вести планомірну роботу над формуванням правової бази, покликаної вивести взаємодію на цьому напрямі на більш високий рівень.

«Планується, що Путін і Янукович докладно обговорять можливості та перспективи вирішення цього завдання в світлі підготовки нового, повномасштабного договору про розширення співпраці у газовій сфері, а також виконання домовленості між «Газпромом» і «Нафтогазом України» про спільне освоєння структури Палласа, розташованої на шельфі Чорного моря», - наголошується у повідомленні.

Україна стабільно зберігає позиції провідного торговельного партнера Росії на просторі СНД. За даними прес-служби, Росія займає четверте місце серед всіх зарубіжних інвесторів в українську економіку (загальний обсяг російських інвестицій на липень цього року становить 3,6 мільярда доларів). При цьому 2011 рік став рекордним за обсягом взаємного товарообігу, який склав більше 50 мільярдів доларів, збільшившись порівняно з 2010 роком на 36%. У січні - серпні цього року товарообіг склав близько 30 мільярдів доларів, знизившись на 9,5% у порівнянні з аналогічним періодом 2011 року, передає РІА «Новини».

«З урахуванням цього сторони мають на увазі розглянути питання, пов'язані із забезпеченням стійкої динаміки зростання економічного співробітництва», - зазначає прес-служба Кремля.

Гарною підмогою у торговій співпраці між країнами стало набуття чинності 20 вересня 2012 року договору про зону вільної торгівлі в СНД. Як зазначає прес-служба Кремля, серйозні перспективи може відкрити також активне підключення України до багатосторонніх інтеграційних об'єднань - Митного союзу, Єдиного економічного простору, Євразійського союзу, що створюється.

За даними прес-служби, між Москвою і Києвом традиційно підтримується також тісний політичний діалог. Так, 12 липня цього року в Ялті пройшло п'яте засідання Міждержавної комісії, на якому було підписано низку документів у різних сферах, включаючи декларацію про зміст двостороннього стратегічного партнерства. Було також прийнято спільну заяву Путіна і Януковича з питань делімітації морських просторів в Азовському і Чорному морях, у Керченській протоці. На майбутній зустрічі також планується обговорити ці питання.

«Передбачається також розглянути такі важливі теми, як прогрес у переговорах щодо Азово-Керченського врегулювання, питання розширення договірно-правової бази перебування Чорноморського флоту Росії на території України», - зазначає прес-служба Кремля.

Очікується, що Янукович і Путін підпишуть низку двосторонніх документів з питань пересування військових формувань Чорноморського флоту.

Крім того, на зустрічі лідерів України та РФ передбачається також детально розглянути питання взаємодії в атомній енергетиці. На початку жовтня цього року в Кіровоградській області України закладений перший камінь майбутнього заводу з виробництва ядерного палива за російськими технологіями.

«Створення цього підприємства є важливим кроком на шляху інтеграції атомних енергопромислових комплексів Росії і України відповідно до меморандуму між ДК «Росатом» і Міненергетики України, підписаного 12 липня у Ялті», - зазначає прес-служба.

Росія продовжує залишатися провідним постачальником ядерного палива на українські атомні електростанції. Зараз опрацьовуються питання спільного спорудження енергоблоків № 3 та № 4 Хмельницької АЕС.

На зустрічі лідери двох країн обговорять також взаємодію в освоєнні космосу, торкнуться розвитку перспективних проектів у цій сфері, реалізація яких передбачена згідно з програмою співробітництва у галузі дослідження і використання космічного простору на 2012-2016 роки. Ця програма була підписана 27 червня на засіданні Комітету з економічних питань під головуванням глав урядів. Зокрема, у рамках цього документа зараз виконуються заходи щодо створення єдиного навігаційно-тимчасового простору Росії та України на базі системи ГЛОНАСС.

Путін і Янукович планують приділити увагу перспективам подальшого зміцнення міжрегіональних і прикордонних зв'язків. У тому числі, і підготовці чергового Міжрегіонального економічного форуму за участю глав держав, який пройде в Нижньому Новгороді, зазначає прес-служба глави РФ. До теперішнього часу пройшли два такі форуми - у жовтні 2010 року в Геленджику та у жовтні минулого року в Донецьку.

РФ і Україна також співпрацюють у сфері сільського господарства. Під час недавнього засідання двосторонньої підкомісії з питань агропромислового комплексу 12 жовтня цього року вдалося домовитися про координацію маркетингової політики на світовому ринку зерна. Крім того, прийнято рішення відновити діяльність міжвідомчої робочої групи зі співробітництва у зерновій сфері.

Традиційно велику увагу президенти Росії і України приділяють питанням просування культурно-гуманітарних зв'язків. Великою подією тут стане спільне святкування у 2014 році 200-річного ювілею видатного поета, художника і мислителя Тараса Шевченка, зазначає прес-служба.

Крім того, на майбутній зустрічі Путін і Янукович планують обговорити питання взаємодії країн з актуальних регіональних проблем, у тому числі придністровського врегулювання.

У контексті головування України в ОБСЄ у 2013 році зовнішньополітична координація Москви і Києва є важливим чинником у справі забезпечення регіональної стабільності та безпеки, у тому числі в області протидії новим викликам і загрозам, підкреслюється в релізі.

Всього у рамках візиту Віктора Януковича передбачається підписання низки двосторонніх документів, зокрема, з питань взаємодії у міграційній сфері та розширення виробничої кооперації.

Ця зустріч пройде у знаковий для обох країн рік - у лютому цього року відзначалося 20-річчя встановлення дипломатичних відносин між Росією та Україною, а в кінці травня виповнилося 15 років Договору про дружбу, співробітництво і партнерство.

Як раніше повідомляв ForUm, у понеділок, 22 жовтня, Президент України Віктор Янукович здійснить робочий візит до Росії. У Москві Глава Української держави проведе зустріч з президентом Російської Федерації Володимиром Путіним.


Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

507